Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradza RTE Poland przy budowie zakładu produkcji rowerów dla sieci sklepów Decathlon

11.03.2021

Kancelaria DZP doradza portugalskiej spółce RTE, jednemu z największych producentów rowerów w Europie, przy zawarciu i realizacji umowy o roboty budowlane z Dekpol S.A. i Dekpol Budownictwo sp. z o. o. na budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego rowerów w Brześciu Kujawskim w okolicy Włocławka.

Inwestycja o wartości 80 mln zł i wykorzystująca rozwiązania z obszaru Industry 4.0 będzie miała powierzchnię użytkową ponad 20 tys. m². W ramach kompleksu, 18 tys. m2 stanowić będą pomieszczenia produkcyjne i części techniczne, 2 tys. m2 – części socjalno-biurowe, a dodatkowo zostanie wzniesiony unikalny magazyn o wysokości równej dziesięciopiętrowemu budynkowi mieszkalnemu – 30 m. Zakład będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, a za zarządzenia produkcją będą odpowiadać inteligentne systemy. Fabryka początkowo zapewni około 50 miejsc pracy, ale liczba ta będzie wzrastała stopniowo do  520. Zakończenie budowy i przekazanie gotowego obiektu do użytkowania planowane jest na przełomie II i III kwartału 2021 roku.

Rowery będą dostarczane do sieci sklepów Decathlon, partnera biznesowego spółki RTE. W początkowym etapie działalności produkowane będzie 500 tys. sztuk rowerów rocznie, natomiast docelowo spółka planuje zwiększyć produkcję do 1,5 mln pojazdów rocznie.

Spółce RTE Poland sp. z o. o. doradzał zespół ekspertów z Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Tomasz Darowski, Partner, Kamil Pociecha, Senior Associate i Joanna Zbyszyńska, Associate oraz Joanna Schubel, Senior Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. Zakres doradztwa obejmował przygotowanie projektu umowy o roboty budowlane i reprezentację spółki w trakcie negocjacji i przy zawarciu tej umowy. Obecnie doradzamy spółce na etapie realizacji umowy.

Bądź na bieżąco z DZP