Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Nasza kancelaria angażuje się w projekty, dzięki którym wzrasta wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł. W ostatnim kwartale minionego roku wzięliśmy udział w nowych istotnych transakcjach finansowania OZE.

Doradzaliśmy Norddeutsche Landesbank Girozentrale, jednemu z największych banków komercyjnych w Niemczech, działającemu w sektorze energii odnawialnej, przy finansowaniu projektu budowy pięciu farm wiatrowych (farmy wygenerują energię o łącznej mocy 44,675 MW). Projekty zlokalizowane na północnym wybrzeżu Polski są własnością duńskiego dewelopera European Energy, który działa w jedenastu krajach na całym świecie.

Nasze zaangażowanie w ten projekt obejmowało prace nad strukturą finansowania i przepływów pieniężnych w grupie pożyczkobiorcy, przygotowanie i negocjowanie polskich części umowy kredytowej, negocjacje polskiego pakietu zabezpieczeń oraz doradztwo w zakresie regulacji energetycznych.

Podczas całej transakcji, w kwestiach dotyczących niemieckiej części transakcji nasz zespół współpracował z Watson Farley & Williams, jednym z wiodących doradców prawnych w zakresie finansowania odnawialnych źródeł energii w Europie.

W zakresie finansowania OZE w ostatnim czasie doradzaliśmy również EB – Sustainable Investment Management GmbH przy finansowaniu typu mezzanine (podporządkowanego) na budowę farmy wiatrowej Zalesie o mocy 25 MW.

Nasze zaangażowanie w ten projekt obejmowało prace nad strukturą finansowania podporządkowanego, negocjacje dotyczące polskich części umowy pożyczki podporządkowanej i umowy między wierzycielami, negocjacje polskiego pakietu zabezpieczeń oraz doradztwo w zakresie regulacji energetycznych.

Klientom doradzał multidyscyplinarny zespół DZP kierowany przez Magdalenę Skowrońską, Partnera w Praktyce Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych oraz Rafała Hajduka, Partnera w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, w skład którego wchodził m.in. Tomasz Kalicki, Senior Associate z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

Bądź na bieżąco z DZP