Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria DZP, we współpracy z Sorainen, doradzała Renta Group Oy, fińskiej spółce zajmującej się wynajmem maszyn i sprzętu budowlanego w Europie Północnej, w procesie przejęcia SIA Uprent Group, wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie odwadniania i bypass w krajach bałtyckich. W skład Grupy wchodzą cztery spółki zlokalizowane w Polsce, Łotwie, Litwie i Estonii.

Dzięki transakcji nasz klient wzmocni swoją pozycję na rynku, rozszerzając obecność o kolejne kraje Europy Północnej, co jest jednym z kluczowych założeń jego strategii. Oferowane dotychczas przez Uprent rozwiązania są w tym regionie szczególnie istotne ze względu na specyfikę terenu i wynikające z niej potrzeby budowlane.

Doradztwo DZP obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji, w tym w szczególności przeprowadzenie badania due diligence, koordynację badania due diligence w spółkach zlokalizowanych w Litwie, Łotwie i Estonii, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji oraz sfinalizowanie transakcji.

Całość współpracy koordynował Piotr Andrzejczak, Partner, wspierany przez Jarosława Przybylskiego, Senior Associate oraz Zuzannę Popielarz, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. Z kancelarii Sorainen zaangażowani w doradztwo byli: Jānis Bite, Counsel oraz Eva Berlaus, Country Managing Partner. 

Bądź na bieżąco z DZP