Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP wsparło PGE Energia Odnawialna w zakupie projektów 28 elektrowni fotowoltaicznych

15.12.2022

PGE Energia Odnawialna, przy wsparciu DZP, kupiła 28 projektów elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 59 MW. Inwestycje powstaną w województwach łódzkim i wielkopolskim w latach 2024-2025.

Nasz klient, lider zielonej energii w Polsce, należy do największego holdingu energetycznego działającego na polskim rynku i jednego z największych podmiotów tego typu w Europie Środkowej i Wschodniej.

- Nabycie 28 projektów fotowoltaicznych to kolejna ważna w ostatnim czasie akwizycja Grupy PGE na rynku zielonej energetyki – mówi Marcin Karlikowski, Prezes Zarządu PGE Energia Odnawialna

Warunki techniczne elektrowni pozwolą na uzyskanie wysokiej produktywności, w warunkach pogodowych typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce. Szacowana produkcja ma wynieść ok. 65 GWh, co pozwoli na zaopatrzenie w energię elektryczną ponad 30 tysięcy gospodarstw domowych.

Kompleksowe doradztwo DZP prowadzili: Rafał Hajduk, Partner, Paweł Karasiński, Senior Associate, Natalia Plaskiewicz, Associate, i Michał Pytkowski, Associate, z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

Bądź na bieżąco z DZP