Jak prawo może pomóc w rozwoju biznesu?

DZP doradza drogerii eZebra.pl przy sprzedaży udziałów na rzecz sieci sklepów Dino Polska

DZP doradza drogerii eZebra.pl przy sprzedaży udziałów na rzecz sieci sklepów Dino Polska

18.10.2023

DZP wspierało założycieli eZebra.pl, największego niezależnego polskiego sklepu internetowego w segmencie kosmetycznym, przy sprzedaży 75% udziałów na rzecz Dino Polska S.A.

Dzięki podpisaniu przedwstępnej warunkowej umowy nasz klient, który aktualnie w swoim asortymencie posiada około 40 tysięcy produktów, zyskał silnego partnera do dalszego rozwoju na szybko rosnącym rynku e-commerce.

"Wierzymy, że łącząc współpracę z Dino z nowoczesnymi formami angażowania i pozyskania klientów będziemy w stanie dotrzeć do jeszcze szerszego grona konsumentów niż dotychczas” - powiedział Grzegorz Tatara, jeden z założycieli i Członek Zarządu eZebra.pl. 

Dino Polska jest jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w kraju. Aktualnie posiada 2340 marketów w Polsce, a inwestycja w drogerię eZebra.pl pozwoli im wejść w obszar handlu internetowego. Celem spółki jest współdziałanie z właścicielami drogerii, którzy pozostaną nadal w jej zarządzie nadzorując realizację wspólnej strategii.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksową pomoc prawną - przygotowanie, negocjowanie i podpisanie dokumentacji transakcyjnej.

Klientowi doradzał multidyscyplinarny zespół koordynowany przez Damiana Szczygielskiego, Partnera, wspieranego przez Joannę Fasulę, Senior Associate, Michała Klimowicza, Associate i Bartosza Saładyka, Associate, z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. Przy transakcji doradzali także Joanna Wierzejska, Partner i Joanna Kociołek-Ziemba, Senior Tax Consultant z Praktyki Podatkowej.

Do sfinalizowania transakcji niezbędne jest jeszcze m.in. uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bądź na bieżąco z DZP