Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Getin Noble Bank odkupi od DnB Nord jego detaliczną część

02.10.2012

2 października Bank DnB NORD Polska S.A. oraz Getin Noble Bank S.A. podpisały wstępną umowę nabycia przez Getin Noble Bank zorganizowanej części Banku DnB NORD. Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka była doradcą prawnym kupującego.

Postanowieniami umowy objęta jest część detaliczna Banku DnB NORD Polska, która posiada blisko 40 placówek bankowych, obsługujących ponad 35 tyś. klientów, głównie w segmencie wspólnot mieszkaniowych oraz małych i średnich firm, jak również klientów indywidualnych. Saldo kredytów wydzielanych linii biznesowych wynosi ok. 1 mld PLN. Transakcja obejmie kredyty spłacane regularnie, a także pozostałe produkty bankowe jak depozyty, czy rachunki bieżące klientów – nie obejmie portfela kredytów hipotecznych.

Z uwagi na konieczność spełnienia wymogów formalnych, proces sprzedaży będzie odbywał się w kilku etapach. Sfinalizowanie umowy uzależnione jest m.in. od uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego, jak również indywidualnych zgód klientów na zmianę banku. Zamknięcie transakcji planowane jest na drugi kwartał 2013.

Projekt był prowadzony przez prawników z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych: Andrzeja Foltyna, Magdalenę Skowrońską, Piotra Jackowskiego i Elżbietę Lech.

Bądź na bieżąco z DZP