Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Doradztwo przy przejęciu na rynku mediów i edukacji

02.01.2013

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała właścicielom firmy IOKI Sp.k., poznańskiemu dostawcy rozwiązań e-learningowych, przy sprzedaży praw komandytariuszy i udziałów komplementariusza tej spółki na rzecz spółki z grupy Pearson plc., światowego potentata w dziedzinie mediów i edukacji. Transakcja została sfinalizowana 17 grudnia 2012 r.

Kancelaria DZP była odpowiedzialna za doradztwo prawne i podatkowe przy kompleksowym przygotowaniu sprzedających i IOKI sp.k. do transakcji oraz przy tworzeniu i negocjowaniu w ich imieniu umowy sprzedaży. Klientowi doradzali prawnicy z poznańskiego biura kancelarii DZP - Piotr Andrzejczak i Jakub Wieszczeczyński.

Firma IOKI została założona w 2000 roku przez Jana Lipczyńskiego i w niespełna 13 lat wypracowała godną zaufania markę. „Impulsem do założenia firmy było poszukiwanie nowoczesnego narzędzia, które skutecznie usprawniłoby pracę nauczycieli języka angielskiego” – komentuje Jan Lipczyński. „Pragnienie tworzenia nowych rozwiązań towarzyszy nam cały czas, a liczba użytkowników systemów IOKI osiągnęła poziom 500 tys.” – dodaje.

Bądź na bieżąco z DZP