Jakub Wieszczeczyński

Senior Associate

vcard +48 61 642 49 60     jakub.wieszczeczynski@dzp.pl
  • Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa handlowego, w tym  w szczególności fuzji i przejęć, przedsięwzięć typu joint venture oraz projektów restrukturyzacyjnych.

  •  Posiada bogate doświadczenie jako doradca wielu krajowych i zagranicznych inwestorów w transakcjach sprzedaży oraz kupna spółek lub przedsiębiorstw.

  • Uczestniczył w szeregu tego typu transakcji, albo jako główny doradca klienta odpowiedzialny za bezpośrednie i kompleksowe zarządzanie projektem albo uczestnicząc w projekcie w charakterze eksperta lub negocjatora.

  • Zarządzał kilkunastoma projektami typu due diligence lub vendor due diligence dotyczącymi spółek prowadzących działalność w różnorakich sektorach gospodarki.

  • Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

artykuły powiązane

Dylematy właścicieli firm prywatnych: sukcesja czy inwestor?

Konferencja | 28.03.2019

Wraz z firmą Navigator Capital Group mamy przyjemność zaprosić 28 marca, na kolejne z cyklu spotkanie skierowane do właścicieli firm prywatnych. Tym razem spotykamy się w Katowicach.

cały tekst

VI Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 18.03.2019

Nasza kancelaria po raz kolejny ma zaszczyt być Partnerem Merytorycznym Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który w tym roku odbywa się w dniach 18-19 marca w Poznaniu.

cały tekst

Sprzedaż udziałów spółki Artgeist Sp. z o.o. z Wrocławia na rzecz funduszu Resource Partners

DZP doradza | 17.12.2018

17 grudnia zamknięta została jedna z większych transakcji na rynku prywatnym w roku 2018.

cały tekst

Dylematy właścicieli firm prywatnych: sukcesja czy inwestor?

Konferencja | 27.11.2018

Zapraszamy na drugie z cyklu spotkanie dla prywatnych przedsiębiorców organizowane we współpracy z firmą Navigator. Tym razem spotkamy się z Państwem w Katowicach.

cały tekst

Zarząd sukcesyjny może zapewnić ciągłość w firmie

Publikacja | 06.08.2018

Nowe przepisy o zarządzie sukcesyjnym nie usuną automatycznie ryzyk związanych ze śmiercią przedsiębiorcy. Mogą jednak okazać się pomocne, jeżeli skorzysta się z nich w sposób przemyślany i zaplanowany.

cały tekst

V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 19.03.2018

W dniach 19-20 marca w hotelu IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbywa się pod hasłem "Moc drzewa genealogicznego".

cały tekst

Next G - konferencja nowego pokolenia sukcesorów

Konferencja | 19.10.2017

Nasi eksperci ponownie będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich doświadczeniach sukcesorom – osobom, które obecnie przygotowują się do przejęcia zarządzania w firmach rodzinnych.

cały tekst

Co się dzieje z firmą po śmierci jej przedstawiciela

Publikacja | 31.08.2017

Regulacje proponowane przez Min. Rozwoju mogą zapobiec likwidacji firm prowadzonych w formie jednoosobowej działalności w razie śmierci właściciela, o ile będą stosowane rozważnie.

cały tekst

Narodziny Firmy Rodzinnej - jak mądrze zaplanować sukcesję

Publikacja | 13.04.2017

Polecamy "Narodziny Firmy Rodzinnej" - kompendium nt. firm rodzinnych i sukcesji. Autorami z DZP są: Piotr Andrzejczak, Grzegorz Sprawka, Jacek Stokłosa, Joanna Wierzejska oraz Jakub Wieszczeczyński.

cały tekst

Śniadanie biznesowe "Usługi budowlane od 1 stycznia 2017 r."

Konferencja | 15.03.2017

15 marca serdecznie zapraszamy - tym razem do Poznania - na kolejne śniadanie biznesowe poświęcone zmianom zasad opodatkowania VAT, które weszły w życie 1 stycznia 2017 r.

cały tekst

Nowelizacja KSH – obligatoryjna dematerializacja akcji

Alert | 08.02.2017

27 stycznia br. MS opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o europejskim zgrupowaniu interesów gospodarczych i spółce europejskiej.

cały tekst

Doradztwo przy przejęciu na rynku mediów i edukacji

DZP doradza | 02.01.2013

DZP doradzała właścicielom firmy IOKI Sp.k., poznańskiemu dostawcy rozwiązań e-learningowych, przy sprzedaży praw komandytariuszy i udziałów komplementariusza tej spółki na rzecz spółki z grupy Pearson plc., światowego potentata w dziedzinie mediów i edukacji.

cały tekst

Raisio wzbogaca portfolio swoich produktów

DZP doradza | 20.03.2012

Kancelaria doradzała spółce Raisio przy zakupie zorganizowanej części przedsiębiorstwa PPH Sulma Sp. z o.o. ZPCh, producenta makaronów i kasz. Doradztwo obejmowało nie tylko sprzedaż aktywów, ale także prawa do znaków towarowych produktów. Dzięki nabyciu Sulma Sp. z o.o., Raisio kontynuuje strategię powiększania swojego udziału w rynku w Polsce.

cały tekst