Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Budowa spalarni odpadów w Bydgoszczy może być kontynuowana

26.03.2014

26 marca 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy oddalił skargi trzech organizacji ekologicznych dotyczące pozwolenia na budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. Inwestorem przedsięwzięcia jest Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura sp. z o.o. w Bydgoszczy, zaś wykonawcą inwestycji konsorcjum ASTER Astaldi S.p.A, TM.E. S.p.A. i Termomeccanica Ecologia s.c.

Celem przedsięwzięcia jest kompleksowe uporządkowanie gospodarki zmieszanymi odpadami komunalnymi na terenie Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego. Planowana wydajność instalacji to 180 tys. ton odpadów/rok. Wartość inwestycji to ok. 535 mln PLN, w tym kwota dofinansowania ze środków unijnych w formie dotacji z Funduszu Spójności to 261,7 mln PLN.

W przypadku uwzględnienia przez sąd skarg organizacji ekologicznych, istniało ryzyko konieczności wstrzymania realizacji inwestycji, czego konsekwencją mogła być utrata dofinansowania UE.

Kancelaria DZP była doradcą inwestora oraz wykonawcy w postępowaniu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Bydgoszczy. Prawnikami zaangażowanymi w doradztwo byli Daniel Chojnacki, Counsel i Maciej Białek, Associate w Zespole Prawa Ochrony Środowiska Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

 

Bądź na bieżąco z DZP