Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

BIM4industry 2021

26.05.2021

Autorzy:

Tomasz Michalczyk

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

W dniach 26-28 maja zapraszamy na konferencję online BIM4industry 2021. To pierwsze w Polsce wydarzenie nakierowane na wymianę doświadczeń przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, projektantów, wykonawców - środowisk zaangażowanych w popularyzację  i wdrażanie metodyki BIM w Polsce. Wydarzenie organizowane jest przez BIM Klaster we współpracy z Digital Innovation Hubem hub4industry.

Podczas drugiego dnia konferencji, Robert Szczepaniak z BIM Klaster oraz Tomasz Michalczyk, Counsel z Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP wygłoszą prelekcję pt. „MacroBIM - ewaluacja inwestycji budowlanej w jej początkowej fazie".

Podczas prelekcji zostaną omówione m.in. poniższe zagadnienia:

  • Cechy charakterystyczne trzech rewolucji przemysłowych
  • Zestawienie typów kontraktów budowlanych w perspektywie zastosowania BIM
  • Opis i ilustracja fazy MacroBIM w procesie udzielania zamówienia w budownictwie
  • Sztuczna inteligencja jako metoda kalkulacji wskaźnikowej modelu koncepcyjnego inwestycji w celu ewaluacji ekonomicznej przedsięwzięcia

***

Czym jest BIM?

BIM (ang. Building Information Modelling) to cyfrowy zapis fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu budowlanego. Służy jako źródło wiedzy i pozyskiwania wszelkich danych o obiekcie. Największą wartością BIM jest efektywne zarządzanie oraz wymiana informacji o obiekcie budowlanym - od koncepcji aż po jego rozbiórkę. Obecnie wiele nowoczesnych inwestycji - także przemysłowych - realizowanych jest według tej metodyki.

BIM w przemyśle

Branża budowlana w Polsce znajduje się u progu nowej ery przemysłowej. Czwarta rewolucja przemysłowa, zwana „Przemysłem 4.0”, powoduje, że budownictwo konsekwentnie dostosowuje się do bardziej rozwiniętych cyfrowo gałęzi przemysłu. To zmienia nie tylko sposób projektowania, ale także późniejszego użytkowania i zarządzania obiektami. Z kolei ilość i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki sprawia, że potrzebny jest nowy, cyfrowy sposób ich projektowania, budowania i zarządzania utrzymaniem. Dlatego znaczenie metodyki BIM w przemyśle z roku na rok rośnie.

***

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.bim4industry.pl

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz: https://lnkd.in/d-c2vSJ

Bądź na bieżąco z DZP