Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinarium: Sprawiedliwość przez Internet? Posiedzenia on-line w USA i Polsce

25.05.2021

Autorzy:

Paweł Lewandowski

Praktyka:

Postępowania Sporne

25 maja w godz. 18:00-19:30 zapraszamy na webinarium "Sprawiedliwość przez Internet? Posiedzenia on-line w USA i Polsce", organizowane we współpracy DZP z Fundacją Court Watch Polska przy wsparciu Ambasady USA w Polsce, podczas którego będziemy rozmawiać na temat doświadczeń z wykorzystaniem posiedzeń sądowych on-line.

Wymiana dobrych praktyk z USA i Polski

Rozprawy online stają się coraz bardziej popularne nad Wisłą i w tym zakresie polscy prawnicy i sędziowie muszą stawać się coraz bardziej biegli. 

Celem dyskusji jest przybliżenie słuchaczom niuansów posiedzeń prowadzonych z wykorzystaniem metod porozumiewania się na odległość, wymiana dobrych praktyk z USA i Polski, a także znalezienie odpowiedzi na pytania:

  • czy rozprawy przez Internet będą tylko rozwiązaniem tymczasowym na czas pandemii, czy zostaną z nami na dłużej?
  • co zrobić, aby na wykorzystaniu nowych technologii nie ucierpiała sprawiedliwość?

W spotkaniu wezmą udział:

  • sędzia Roy Ferguson, od trzech lat orzekający w jednym z największych powierzchniowo okręgów sądowych w Teksasie. Z uwagi na duże odległości w swoim okręgu od lat jest zaangażowany w promowanie w środowisku prawniczym stanu Teksas komunikacji przez Internet. Sędzia Ferguson podzieli się z uczestnikami spotkania swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami w zakresie prowadzenia spraw z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych.
  • Paweł Lewandowski, Partner i Współzarządzający Praktyką Postępowań Spornych DZP, który opowie o doświdczeniach z udziału w posiedzeniach online w Polsce.

Wydarzenie poprowadzi Bartosz Pilitowski, prezes zarządu Fundacji Court Watch Polska, socjolog prawa.

Webinarium będzie tłumaczone symultanicznie na język polski. 

Będzie także możliwość zadawania pytań.

Wydarzenie skierowane jest do sędziów, prawników, dziennikarzy sądowych oraz wszystkich osób zainteresowanych pracą wymiaru sprawiedliwości.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są na stronie Fundacji Court Watch Polska

Bądź na bieżąco z DZP