Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

„Jak sprawić, by szczepienia nie dzieliły Polaków?” – debata online we współpracy z KN Komparatystyki Prawniczej WPiA UW

13.10.2021

Dwudziesty miesiąc epidemii COVID-19 w Polsce oraz ósmy miesiąc powszechnej akcji szczepień pozwalają szerzej spojrzeć na postawy Polaków wobec nowych warunków i reguł życia społecznego. Seria „lockdownów” zmieniła oblicze wielu gałęzi gospodarki, niektórych zatrudnionych pozbawiła pracy, a sposób radzenia sobie przez władze z sytuacją sanitarną wywoływał niejedną falę krytyki. Przebiegająca z umiarkowanym sukcesem popularyzacja szczepień sprawiła, że szczepienie przeciwko chorobie wywołanej wirusem SARS-CoV-2 przyjęło tylko nieco ponad 51% mieszkańców Polski, choć w niektórych regionach odsetek ten wynosi zaledwie 40%.

  • Jak Polacy odnajdują się w nowej rzeczywistości?
  • Jakie są ich opinie, obawy i troski w związku z przedłużającym się utrzymywaniem rygorów sanitarnych?
  • Jak zareagują na nowe obostrzenia, które mogą bardziej dotknąć niezaszczepionych?
  • Kiedy osiągniemy odporność populacyjną?
  • Czy uda się przekonać nieprzekonanych?

Na te pytania spróbuje odpowiedzieć troje ekspertów zajmujących się medycyną i zdrowiem z perspektywy socjologicznej i prawnej:

  1. Andrzej Rychard – socjolog, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN,
  2. dr Adam Ostolski – socjolog, adiunkt w Katedrze Socjologii Ekonomicznej i Spraw Publicznych Instytutu Socjologii UW,
  3. dr Katarzyna Łakomiec – prawniczka, ekspertka PAN i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Powiemy m.in. o zasadach funkcjonowania „zielonych certyfikatów” oraz doświadczeniach z egzekwowania epidemicznych zakazów. Zapytamy także o skuteczność rządowej kampanii informacyjnej, przyczyny, dla których niektórzy wahają się czy przyjąć szczepienie oraz o reakcje społeczeństwa na to, że temat epidemii z krzykliwego nagłówka z drugiej strony świata stał się powszedniejącym elementem życia codziennego.

Debata odbędzie się w środę 13. października o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzą Klaudia Pryjmak, członkini KNKP Uniwersytetu Warszawskiego oraz Maciej Gorazdowski, Associate w Praktyce Life Sciences DZP.

Wydarzenie będzie można śledzić na funpage'u KN Komparatystyki Prawnej UW.

Bądź na bieżąco z DZP