Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinar: Odpowiedzialność producenta za zagospodarowanie odpadów powstających z jego produktów

27.04.2022

Autorzy:

Daniel Chojnacki
Maciej Białek

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

27 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się webinar pt. „Producer's responsibility for the management of waste generated from their products”, którego prelegentami będą Daniel Chojnacki, Counsel oraz Maciej Białek, Senior Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki. Wydarzenie organizowane jest przez DZP wspólnie z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą, Advantage Austria, Amerykańską Izbą Handlową w Polsce, Brytyjsko-Polską Izbą Gospodarczą oraz Włoską Izbą Handlowo-Przemysłową w Polsce.

Polska jest w trakcie wdrażania nowych unijnych wymogów w zakresie rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Generalnym założeniem reformy jest znaczne zwiększenie nakładów finansowych przedsiębiorców na zagospodarowanie odpadów powstających z ich produktów. Dotyczy to wszystkich podmiotów wprowadzających na polski rynek produkty w opakowaniach.

Nasi eksperci przedstawią dostępne systemy i obowiązki – w tym sprawozdawcze – przedsiębiorców związane z Bazą Danych o Odpadach (BDO) i współpracą z organizacjami odzysku. Ponadto przybliżą aktualny stan prac legislacyjnych przeprowadzanej reformy.

Webinar prowadzony będzie w języku angielskim. Obowiązują zapisy przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Bądź na bieżąco z DZP