Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Legal TechForum 2022

02.06.2022

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner
Marek Laskowski

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

2 czerwca odbędzie się organizowana przez Akademię Beck konferencja LegalTech Forum 2022, której celem jest omówienie trendów w obszarze wykorzystania nowych technologii w codziennej pracy kancelarii prawnych. Wśród tegorocznych prelegentów znalazło się dwoje ekspertów DZP – Aleksandra Auleytner, Partner i Szefowa Praktyki IP&TMT oraz Marek Laskowski, Dyrektor Działu IT.

Aleksandra Auleytner weźmie udział w panelu dyskusyjnym w ramach bloku tematycznego „Prawo nowych technologii w Polsce i w UE – usługi cyfrowe, handel elektroniczny, innowacje – nowe regulacje prawne”, podczas którego zaproszeni goście omówią wpływ nowych inicjatyw legislacyjnych UE na rynek FinTech oraz kwestię wolności słowa w internecie w kontekście Aktu o usługach cyfrowych. Prelegenci odpowiedzą także na pytania, czy grozi nam ucieczka sektora AI poza obszar Unii oraz jakie są perspektywy na uchwalenie rozporządzenia e-Privacy.

Z kolei Marek Laskowski opowie o cyberbezpieczeństwie sektora prawnego w sytuacji konfliktu zbrojnego. Przedstawi m.in. sposoby na ograniczenie ryzyka ataku cybernetycznego oraz zachowanie ciągłości działania kancelarii w przypadku konfrontacji. Nasz ekspert weźmie także udział w dyskusji w ramach bloku „Cyberbezpieczeństwo – kluczowe zjawiska 2022”, podczas której paneliści omówią m.in., jak obecna sytuacja – w tym stosowane podczas konfliktu zbrojnego, nieznane wcześniej formy cyberataków – wpływa na bezpieczeństwo danych w kancelariach. Zastanowią się również, czy aktualny stan ochrony prywatności w Polsce, szczególnie w dobie Pegasusa, jest wystarczający, aby podołać ewentualnym zagrożeniom.

Więcej informacji, w tym pełna agenda i formularz zgłoszeniowy, dostępnych jest na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP