Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

IV Konferencja: Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania

08.11.2022

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

8 listopada odbędzie się IV Konferencja: Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania organizowana w formule stacjonarnej oraz online przez wydawnictwo C.H. Beck.

Zarówno obecny jak i przyszły rok to czas kluczowych zmian w świecie legislacji w zakresie nowych technologii. Dotyczy to zarówno prawa UE, jak i prawa krajowego. Zmieniają się przepisy w obszarze platform internetowych, handlu elektronicznego, prawa autorskiego, zarządzania danymi oraz IT. Ponieważ implementacja tych zmian stanowi niemałe wyzwanie dla wielu branż, stała się przyczynkiem do dyskusji prowadzonych w ramach 5 paneli podczas kolejnej edycji konferencji „Prawo nowych technologii”.

W panelu pt. „Zmiany na rynku mediów w 2023 r.”, w którym weźmie udział Aleksandra Auleytner, Partner i Szefowa Praktyki IP&TMT, tematem dyskusji będzie nowelizacja prawa autorskiego oraz tzw. konstytucja Internetu i obowiązki, jakie nakłada na platformy internetowe.

Zaproszeni eksperci omówią również:

  • wpływ wyroku w sprawie Chomikuj.pl na rynek i praktykę orzeczniczą,
  • możliwość regulacji dezinformacji i fake newsów,
  • rolę platform społecznościowych w debacie publicznej w kontekście wolności słowa i odpowiedzialności platform za treści.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz rejestracji dostępne są na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP