Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

LegalTech Forum 2023. Innowacje w praktyce prawniczej

30.03.2023

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner
Marek Laskowski

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

30 marca po raz piąty w ramach Akademii Beck organizowanej przez Wydawnictwo C.H. Beck odbędzie się LegalTech Forum. Celem konferencji jest stworzenie pola do dyskusji pomiędzy prawnikami, przedstawicielami firm informatycznych i środowiskiem akademickim o trendach rozwojowych w obszarze wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennej pracy kancelarii i działów prawnych.

Istotną kwestią, jaka będzie przedmiotem jednego z bloków tematycznych będzie perspektywa zmian w prawie nowych technologii na poziomie krajowym oraz unijnym. W panelu zatytułowanym "Prawo nowych technologii w Polsce i w UE 2023 – nowe regulacje prawne", w którym udział weźmie Aleksandra Auleytner, Partner z Praktyki IP&TMT, eksperci odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące:

  • perspektyw na regulację ochrony prywatności w cyberprzestrzeni,
  • zasad unormowania wykorzystania sztucznej inteligencji, jakie zostały zaproponowane w projekcie rozporządzenia Akt o sztucznej inteligencji,
  • wpływu DSA na sposób wyrażania opinii w internecie i rozwój niezależnych od sądów platform arbitrażowych do rozstrzygania sporów na tle wolności słowa,
  • wpisania sztucznej inteligencji do dyrektywy o produktach niebezpiecznych.

Wśród tematów, jakie zostaną poruszone podczas tegorocznego wydarzenia nie zabraknie również cyberbezpieczeństwa, któremu zostanie poświęcony panel "Cyberbezpieczeństwo w kancelarii prawnej – kluczowe zjawiska 2023". W rozmowie na ten temat weźmie udział m.in. Marek Laskowski, szef zespołu IT DZP, który opowie o możliwościach wykorzystania nowych technologii w kancelariach oraz wyzwaniach związanych ze wzrostem liczby obserwowanych ataków cybernetycznych.

Szczegółowy program konferencji, która w tym roku odbędzie się zarówno w formule stacjonarnej jak i online, dostępny jest na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP