Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Fundacje rodzinne – aspekty ekonomiczno-prawne

10.05.2023

Autorzy:

Joanna Wierzejska

Praktyka:

Podatki

Specjalizacje:

Prawo podatkowe

22 maja wejdzie w życie długo wyczekiwana przez polskich przedsiębiorców ustawa o fundacji rodzinnej. Regulacja wprowadza przede wszystkim duże zmiany dla firm rodzinnych, które otrzymują dodatkowe narzędzie do strukturyzowania i pomnażania majątku oraz prowadzenia biznesu w kolejnych pokoleniach. Przepisy o fundacji rodzinnej to także nowość w polskim prawie fundacyjnym, zgodnie z którym dotychczas można było tworzyć wyłącznie fundacje, których cel był publicznie użyteczny.

Z uwagi na zakres regulacji oraz rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców nową formą ustrukturyzowania działalności Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na konferencję, podczas której omówione zostaną prawne i ekonomiczne aspekty ustawy o fundacji rodzinnej. W wydarzeniu weźmie udział Joanna Wierzejska, Partner Współzarządzająca Praktyką Podatkową, która podczas dyskusji panelowej skupi się na prawnych i podatkowych kwestiach związanych z oczekiwanymi przepisami. Będzie to świetna okazja do rozmowy o fundacji jako narzędziu pozwalającemu na wprowadzenie korzystnych rozwiązań biznesowych, które umożliwia m.in. konsolidację wybranych inwestycji, oddzielenie czy zabezpieczenie majątku wyodrębnionego z biznesu rodzinnego.

Spotkanie odbędzie się 10 maja w godz. 15:00-18:00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 128 (budynek C).

Więcej informacji na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP