Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

HR, Kadry, Płace 2023. Wyzwania i trendy

13.06.2023

Autorzy:

Justyna Tyc-Brzosko

Praktyka:

Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Specjalizacje:

Prawo pracy

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian na rynku pracy. Pandemia Covid-19 i praca zdalna, wojna w Ukrainie i napływ setek tysięcy migrantów czy zmieniające się otoczenie prawne to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi w ostatnich latach mierzyli się pracodawcy.

Sam tylko rok 2023 przyniósł dwie duże nowelizacje Kodeksu pracy. Najpierw 7 kwietnia weszły w życie przepisy regulujące m.in. pracę zdalną oraz zwrot kosztów za media ponoszonych przez pracowników, a następnie 26 kwietnia w życie weszły postanowienia związane z implementacją dwóch unijnych dyrektyw: tzw. dyrektywy work-life balance i dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy.

Nowe przepisy wprowadzają wiele korzyści dla pracowników, którzy np. uzyskują dodatkowe uprawnienia w obliczu wypowiedzenia przez pracodawcę umowy na czas określony czy prawo do nowych urlopów, ale stanowią także nie lada wyzwanie dla pracodawców, którzy muszą się liczyć chociażby ze znaczenie szerszym obowiązkiem informacyjnym dla pracowników.

O zmianach w Kodeksie pracy porozmawiają ekspertki w panelu „Zmiany w prawie pracy. Must have czy must lose stosunku pracy?” podczas konferencji „HR, Kadry, Płace 2023. Wyzwania i trendy”. Wśród nich będzie Justyna Tyc-Brzosko, Senior Associate w Praktyce Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Konferencja, organizowana przez wydawnictwo magazynu HR na szpilkach, odbędzie się 13 czerwca w Hotelu Intercontinental w Warszawie.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP