Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Konferencja „Transfer danych osobowych – podstawy i praktyka”

04.12.2023

Autorzy:

Dr Bartosz Marcinkowski

Praktyka:

Prawo Spółek, Fuzje i Przejęcia

Specjalizacje:

Ochrona danych osobowych
Prawo spółek
Fuzje, przejęcia i restrukturyzacje

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich i organizacji międzynarodowych – szczególnie w obliczu natłoku zmian legislacyjnych w tym obszarze – pozostaje zagadnieniem, które stwarza wiele trudności w praktyce stosowania RODO. Jedną z prób wsparcia firm i przedsiębiorców w tym procesie jest zainicjowana przez ABI Expert, magazyn poświęcony problematyce ochrony danych osobowych, dyskusja, która będzie elementem konferencji  „Transfer danych osobowych – podstawy i praktyka” zaplanowanej na 4 grudnia. 

Podczas spotkania przybliżone zostaną podstawowe pojęcia i prawne uwarunkowania związane z transferem danych osobowych. Eksperci omówią również przesłanki legalizujące transfery, decyzje Komisji Europejskiej, istotne wyroki oraz ich konsekwencje. 

W panelu na temat transferu danych osobowych w przekształceniach korporacyjnych swoją praktyką podzieli się dr Bartosz Marcinkowski, Szef zespołu ochrony danych osobowych, oraz specjalista w zakresie prawa spółek oraz fuzji i przejęć. 

Podczas dyskusji z udziałem naszego eksperta omówione zostaną praktyczne aspekty ochrony danych osobowych w kontekście prawa spółek oraz główne zagadnienia tematyki RODO w procesie fuzji lub przejęcia firmy. Przedstawione zostaną także korzyści, jakie płyną z odpowiedniego przetwarzania danych osobowych w przedsiębiorstwie. Paneliści omówią również perspektywę przetwarzania danych po transakcji M&A oraz przedstawią kroki, które warto podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości przetwarzania danych. 

Szczegółowy program spotkania oraz link do rejestracji dostępne są na stronie organizatora. 

 

Bądź na bieżąco z DZP