Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

XXIV edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL

12.02.2024

Autorzy:

Paweł Grzejszczak

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Energetyka i surowce energetyczne

W tym roku polscy wytwórcy i dostawcy energii staną w obliczu wyzywań związanych z bezpieczeństwem surowcowym, dostosowaniem się do zmieniającego się otoczenia legislacyjnego, reagowaniem na zaostrzenie europejskiej polityki surowcowej, zapewnieniem operacyjnego bezpieczeństwa strategicznych firm oraz przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w obszarze odnawialnych źródeł energii (OZE), energetyki offshore, energetyki jądrowej oraz technologii związanych z wodorem.

Przedstawiciele rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, organizacji branżowych, środowisk akademickich i biznesu spotkają się podczas XXIV edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL. Tematem przewodnim tegorocznego kongresu, który odbędzie się w dniach 12-13 lutego w Warszawie, jest „Rok 2024: Aktualna polityka energetyczna Państwa wobec wyzwań surowcowych i legislacyjnych w Europie”.

Pierwszego dnia wydarzenia, Paweł Grzejszczak, Partner z Praktyki Infrastruktury i Energetyki poprowadzi debatę pt. „Polski rynek paliw, gazu, węgla i energii”. Podczas panelu, przedstawiciele sektora publicznego i prywatnego omówią m.in.:

  • Nowe perspektywy dla energetyki węglowej,
  • Wyzwania dla dystrybucji OZE,
  • Market coupling,
  • Rynek gazu w Polsce, w tym kierunki importu, alianse strategiczne, perspektywy rozwoju w kontekście konieczności zastąpienia źródeł węglowych, przyszłość energetyki gazowej,
  • Kluczowe projekty inwestycyjne dla polskiego rynku paliw i gazu oraz priorytety w rozbudowie gazowej sieci przesyłowej oraz dystrybucyjnej,
  • Wykorzystanie gazociągu jamalskiego w nowej konfiguracji własnościowej,
  • Czy warto inwestować w infrastrukturę paliwową w kontekście zakazu rejestracji pojazdów spalinowych w 2035r?
  • Perspektywy rozwoju rynku zielonego wodoru w Polsce,
  • Rolę biogazu i biometanu w polskim systemie energetycznym.

Więcej informacji oraz program kongresu na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP