Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Droniada Tech by Politechnika Śląska 2024

03.06.2024

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

Branża transportowa mierzy się obecnie z wieloma trudnościami, jedną z kluczowych jest brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Na rynku brakuje zawodowych kierowców, maszynistów, pilotów oraz oficerów floty handlowej. Jednym z rozwiązań tego problemu jest rozwój technologii zmierzających do autonomizacji transportu. Przewiduje się, że do 2030 roku transport autonomiczny stanie się istotną częścią światowej gospodarki.

  • W związku z tak intensywnymi zmianami w tym obszarze, pojawiają się wyzwania społeczne m.in. związane brakiem zaufania do rozwiązań autonomicznych. W jaki sposób skutecznie edukować oraz jakie umiejętności powinny być coraz bardziej powszechne w społeczeństwie, aby w pełni wykorzystywać potencjał nowych technologii?
  • Poziom gotowości technologicznej większości prezentowanych urządzeń oscyluje pomiędzy poziomem 7 i 8 w 9-cio stopniowej skali. Jakie trudności związane z technologiami materiałowymi i informatycznymi oraz sztuczną inteligencją pojawiają się najczęściej?

Te i wiele innych zagadnień związanych z rozwojem technologii autonomicznych poruszą eksperci podczas konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska, która jest częścią Droniady 2024, ogólnopolskiego konkursu technologicznego.

W konferencji weźmie udział również Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT, która wygłosi prelekcję: Akt o Sztucznej Inteligencji. Fundament zrobotyzowanej mobilności. Aleksandra przedstawi założenia rozporządzenia, które od kwietnia zacznie obowiązywać wszystkie kraje członkowskie UE oraz wyjaśni, jaki wpływ będą miały zapisy Aktu na rozwój technologii autonomicznych.

Droniada Tech odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Chorzowie.

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP