Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

LegalTech Forum 2024. Innowacje w praktyce prawniczej

11.04.2024

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

Współczesny, konkurencyjny rynek usług prawniczych skłania kancelarie do poszukiwania rozwiązań technologicznych mogących poprawić efektywność pracy, jakość oferowanych usług i szybkość realizacji zadań. Również właściciele przedsiębiorstw coraz częściej sięgają po narzędzia, które mogą wesprzeć członków ich departamentów prawnych w codziennych obowiązkach.  Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał dynamicznie rozwijającego się rynku IT i nadążyć za coraz to nowszymi rozwiązaniami technologicznymi, konieczne jest uważne śledzenie trendów oraz zmieniających regulacji prawnych w tym zakresie.

Organizowana już po raz szósty przez Beck Akademia konferencja LegalTech Forum jest platformą do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami firm informatycznych, prawnikami i środowiskiem akademickim. Partnerem wydarzenia, jak co roku, jest nasza kancelaria.

 W ramach trzech głównych paneli zostaną omówione:

  • praktyczne strony wdrażania systemów generatywnej sztucznej inteligencji w pracy prawnika;
  • zagadnienia związane z legal design, czym jest i w jaki sposób może przyczynić się do usprawnienia komunikacji z klientami;
  • aktualny stan prac legislacyjnych w obszarze prawa nowych technologii, z uwzględnieniem AI Act.

Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT poprowadzi wprowadzenie do panelu na temat nowych regulacji prawnych w obszarze nowych technologii, a następnie wraz pozostałymi uczestnikami weźmie w udział w dyskusji o wpływie tych zmian na zawód prawnika. Zaproszeni eksperci wyjaśnią kogo dotyczy regulacja AI Act oraz w jaki sposób może oddziaływać na rozwój sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej. Omówią również potencjalne zagrożenia płynące z korzystania z produktów działających w oparciu o sztuczną inteligencję, szczególnie w kontekście naruszenia prawa własności intelektualnej oraz RODO.

Konferencja odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP