Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Konferencja HR, kadry, płace ‘24. Wyzwania i trendy

18.06.2024

Autorzy:

Justyna Tyc-Brzosko

Praktyka:

Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Specjalizacje:

Prawo pracy

Trwają prace legislacyjne nad ustawą o ochronie sygnalistów. Po niedawnych poprawkach wprowadzonych przez Senat, dokument trafił ponownie pod obrady Sejmu.

Po wejściu w życie ustawy, nowe regulacje będą implikować dla pracodawców szeregiem nowych obowiązków, między innymi firmy będą zobowiązane wdrożyć wewnętrzne kanały zgłoszeń dające pracownikom i innym osobom związanym z firmą możliwość informowania o nieprawidłowościach, jakie zauważyli. Nowe prawo obejmuje również obowiązek zapewnia sygnaliście oraz powiązanym z nim osobom poufność i ochronę przed działami odwetowymi takimi jak np. zwolnienie z pracy.

Kwestia ochrony sygnalistów będzie jednym z tematów poruszanych na Konferencji HR, kadry, płace ‘24. Wyzwania i trendy, podczas której Justyna Tyc-Brzosko, Senior Associate z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych DZP, wraz z innymi zaproszonymi ekspertkami, zaprezentuje zmiany w przepisach dotyczących sygnalistów oraz skuteczne strategie ochrony zgłaszających. Przedstawi również główne wyzwania związane z wdrażaniem nowych regulacji w organizacjach.

W trakcie konferencji zaplanowanej na 18 czerwca, eksperci przeanalizują także najnowsze zmiany w regulacjach prawnych, strategie liderów w czasach transformacji i wpływ nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, na sektor HR. Odniosą się również do kwestii różnorodności i inkluzywności, które stale zyskują na znaczeniu w dyskursie związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Wydarzenie organizowane jest przez HR na Szpilkach - inicjatywę integrującą społeczność specjalistów kadr, płac i HR, której misją jest szerzenie wiedzy, rozwój kompetencji oraz profesjonalizacja środowiska zawodowego pasjonatów kadr i płac.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP