Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Warsztaty "Nowe Zasady Kontroli GIODO - wyzwania"

27.09.2017

Autorzy:
Agnieszka Kaczmarek
Michał Kluska

W dniach 27-28 września w Sheraton Warsaw Hotel odbędzie się warsztat pt. "Nowe Zasady Kontroli GIODO - wyzwania prawne i organizacyjne", podczas którego Michał Kluska i Agnieszka Kaczmarek, eksperci z zakresu danych osobowych, poprowadzą prelekcję zatytułowaną "Nowe zasady przeprowadzania kontroli".

Zagadnienia, które poruszą dotyczyć będą:

  • rodzajów postępowań kontrolnych – zasad i warunków ich przebiegu
  • szczegółów procesu kontroli – praw i obowiązków kontrolowanego i kontrolującego
  • zawartości protokołu pokontrolnego – przedmiotu i zakresu kontroli

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych wprowadza przepisy szczegółowo chroniące osoby fizyczne oraz nakładające na podmioty rynku szeroki wachlarz obowiązków w obszarze przetwarzania danych. Obecne prawo przewiduje także możliwość przeprowadzania kontroli przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, jego zastępcę lub upoważnionych pracowników.

Wśród przedsiębiorców pojawia się wiele pytań i wątpliwości w obszarze aktualnych, coraz wnikliwszych, kontroli prowadzonych przez Urząd oraz perspektywa ich diametralnego zaostrzenia po 25 maja 2018 r.

Jak będą wyglądały kontrole GIODO w praktyce i jak się do nich przygotować – to jedno z najważniejszych pytań stawianych dziś przez przedsiębiorców. Odpowiedź na nie będzie można znaleźć podczas warsztatów organizowanych przez MMC Polska.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie http://mmcpolska.pl

Bądź na bieżąco z DZP