Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Konferencja “International Commercial Arbitration: Polish/Ukrainian Twin Conference”

26.04.2013

26 kwietnia na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie im. Tarasa Shevchenko odbedzie się konferencja pt. "International Commercial Arbitration: Polish/Ukrainian Twin Conference". Organizatorem wydarzenia są: Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz Komitet ADR Ukrainian Bar Association. Komentarz pt. "Interim measures in arbitration: court versus arbitration procedures pros & cons" do panelu "Get to know arbitration in Poland" wygłosi Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postepowań Spornych w naszej kancelarii.

Jest to kolejna konferencja organizowana przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan wspólnie z instytucją spoza Polski, która nie tylko przybliży uczestnikom konferencji funkcjonowanie arbitrażu w obydwu państwach, ale stanowi także forum do wymiany doświadczeń oraz kontaktów w bilateralnych relacjach gospodarczych. Stosunki polsko-ukraińskie należą do najważniejszych także w dziedzinie wymiany handlowej oraz gospodarczej, stąd stały się one przyczynkiem do organizacji wspólnego forum wymiany myśli prawniczej w zakresie sprawniejszego i bardziej przyjaznego rozwiązywania sporów.

Konferencja ma na celu przedstawienie arbitrażu zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie przez szczegółowe omówienie najistotniejszych aspektów w międzynarodowym arbitrażu handlowym: zarówno problematyki dogodności samego postępowania względem jego stron (Panel: Is Arbitral Procedure User Friendly Enough?), jak również możliwych pułapek, ale i rad dotyczących wykonalności wyroków arbitrażowych (Panel: Enforcement Of Arbitral Awards – Tips And Traps). Konferencję otworzy przedstawienie polskich procedur arbitrażowych dostępnych w ramach najnowszego Regulaminu Sądu Arbitrażowego Lewiatan, a zamknie koktajl w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Kijowie.

Szczegóły nt. rejestracji i programu wydarzenia znajda Państwo na stronie http://www.uba.ua

Bądź na bieżąco z DZP