Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Warsztaty "Systemy transakcyjne w świetle Dyrektywy PSDII"

15.02.2017

Autorzy:
Michał Kluska

W dniach 15-16 lutego w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Systemy transakcyjne w świetle Dyrektywy PSDII". Pierwszego dnia wydarzenia Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT naszej kancelarii, poprowadzi część pt. "Problematyka Ochrony Danych Osobowych użytkownika usług PIS/AIS świadczonych przez bank".

Warsztaty będą okazją do przeanalizowania zmian wprowadzanych przez dyrektywę PSDII, dotyczącą usług płatniczych, spośród których najbardziej rewolucyjną jest pojawienie się bezprecedensowej kategorii "dostawców usług płatniczych, będących osobami trzecimi", określanych skrótem TPP (ang. third party payment service provider).

Potencjalnych konsekwencji regulacji jest wiele i stanowią one bardzo głęboką ingerencję w dotychczas funkcjonujący w Europie rynek płatniczy. Wprowadzenie do obrotu podmiotów trzecich, które uzyskają dostęp do informacji o rachunku bankowym klienta lub nawet do samego rachunku rodzi wiele pytań i wątpliwości. W trakcie wydarzenia omówiony zostanie m.in. zakres uprawnień, obowiązków i możliwości tych podmiotów, jak również kwestia bankowości elektronicznej w świetle nowych regulacji czy problematyka Ochrony Danych Osobowych użytkownika usług PIS/AIS świadczonych przez bank.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie organizatora: http://mmcpolska.pl/

Bądź na bieżąco z DZP