Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinarium | ZSMOPL a SAP: zagadnienia prawne, wyzwania IT

12.10.2017

Autorzy:
Walery Arnaudow

Zapraszamy na webinarium "ZSMOPL a SAP: zagadnienia prawne, wyzwania IT". Prezentację poprowadzą: Walery Arnaudow, Associate w naszej kancelarii oraz Grzegorz Kęstowicz, architekt rozwiązania "BCC Integracja SAP i ZSMOPL".

Aby ułatwić Państwu przygotowanie na czas systemów SAP do nowych wymagań prawa farmaceutycznego, przygotowaliśmy webinar, podczas którego przedstawimy aktualne zagadnienia prawne i informatyczne.

Zgodnie z projektem nowelizacji Prawa farmaceutycznego, przedsiębiorcy będę musieli raportować do ZSMOPL od 1 stycznia 2018 r. Oznacza to konieczność dostosowania systemu SAP do przesyłania danych do ZSMOPL do 31 grudnia 2017. Obowiązki raportowe dotyczą m. in. MAH (zwalnianie serii produktu deficytowego, planowanie dostaw, stany magazynowe oraz zbycie produktu) oraz hurtowni farmaceutycznych (transakcje i stany magazynowe). Raportowanie jest dzienne.

Brak raportowania do ZSMOPL wiąże się z ryzykiem nałożenia kary finansowej przez GIF – do 50 000 zł dziennie. Tymczasem temat ZSMOPL jest związany z wieloma kontrowersjami, wynikającymi z nieprecyzyjnych przepisów, braku rozporządzenia wykonawczego Ministerstwa Zdrowia (MZ), zakresu specyfikacji technicznej i ciągle procedowanej nowelizacji.

Agenda webinara

  1. Nowe przepisy prawa farmaceutycznego – nowe wyzwania dla firm (Walery Arnaudow, DZP)
  • Zagadnienia prawne związane z wdrożeniem ZSMOPL,
  • Typowe problemy prawne z jakimi zmagają się nasi Klienci,
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
  1. Jak dostosować system SAP do nowych wymagań (Grzegorz Kęstowicz, BCC)
  • Ile czasu zajmie dostosowanie systemu SAP do nowych wymagań,
  • Jak przygotować się do projektu dostosowania SAP do wymagań ZSMOPL,
  • Prezentacja narzędzia "BCC Integracja SAP i ZSMOPL".

DZP ma duże doświadczenie we wdrażaniu ZSMOPL dla firm farmaceutycznych - zarówno z perspektywy MAH, jak i hurtowni. Prawnicy DZP reprezentowali INFARMA na spotkaniach roboczych w CSIOZ z przedstawicielami MZ, GIF, URPL i organizacji branżowych, podczas których dyskutowano poszczególne pozycje w specyfikacji technicznej ZSMOPL w kontekście przepisów PF i planowanych zmian.

W BCC już od jesieni 2016 r. pracuje specjalny zespół projektowy, który opracował pakiet "BCC Integracja SAP i ZSMOPL", umożliwiający przygotowanie komunikatów ZSMOPL oraz ich transfer do systemu CSIOZ. Pakiet jest na bieżąco wzbogacany i rozbudowywany, w oparciu o kolejne informacje z MZ, precyzujące wymagania co do zawartości i struktury komunikatów.

Aby zarejestrować się na webinarium kliknij TUTAJ

Bądź na bieżąco z DZP