Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prawo własności intelektualnej

Znaki towarowe, patenty, innowacje i prawa autorskie to istotny element majątku przedsiębiorstwa. Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom, jak chronić wzory użytkowe, know-how, tajemnice handlowe i prawa autorskie. Udzielamy porad z zakresu praw własności dotyczących technologii i praw własności intelektualnej oraz ich przenoszenia na inne podmioty – także w przypadku transakcji korporacyjnych, podziałów, fuzji i przejęć. Usługi kancelarii obejmują m.in.:

  • reprezentację w postępowaniach prowadzonych przed Urzędem Patentowym i właściwymi sądami w zakresie znaków towarowych, usługowych, wzorów przemysłowych i patentów,
  • doradztwo w zakresie przenoszenia praw do znaków towarowych oraz innych oznaczeń towarów i przedsiębiorców,
    doradztwo w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych, a także wynalazczości, w szczególności ochrony patentowej wynalazków, ochrony wzorów użytkowych oraz transferu tych praw,
  • reprezentację firm w negocjacjach i sprawach spornych związanych z naruszeniami praw własności intelektualnej i przemysłowej,
  • doradztwo dla firm IT, TMT oraz eCommerce w rozwiązywaniu problemów specyficznych dla charakteru ich działalności,
  • ochronę dóbr osobistych i działania antykryzysowe w przypadku naruszeń, m.in. wsparcie klientów w szybkim reagowaniu na naruszenia, jak również w dochodzeniu przed sądem zadośćuczynienia w postaci sprostowań, przeprosin czy zapłaty odszkodowania,
  • doradztwo w postępowaniach celnych w zakresie monitoringu i zatrzymania importowanych towarów na etapie postępowania celnego, poszukiwania importerów, producentów i przewoźników,
  • zarządzanie, racjonalizacja i audyty praw własności intelektualnej i przemysłowej.

artykuły powiązane

KRRiT uchyla decyzję w sprawie kary dla TVN

DZP doradza | 11.01.2018 Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej, Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie TVN nakładającą na nadawcę niemal 1,5 mln PLN kary.

cały tekst

Działalność badawczo-rozwojowa w branży kolejowej

Konferencja | 30.10.2017 30 października zapraszamy do biura DZP na śniadanie biznesowe pt. "Działalność badawczo-rozwojowa w branży kolejowej", które realizujemy wspólnie z Polską Izbą Kolei.

cały tekst

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki - współtworzymy nowe studia

Aktualność | 14.09.2017 W listopadzie na Wydziale Zarządzania UW rozpoczną się roczne studia podyplomowe "Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki". To unikalna propozycja, jeśli chodzi o program kształcenia podyplomowego w Polsce.

cały tekst

Pharmaceutical IP and competition law in Poland: overview

Publikacja | 01.07.2017 The Q&A gives a high level overview of key issues including patents, trade marks, competition law, patent licensing, generic entry, abuse of dominance and parallel imports.

cały tekst

Warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session"

Konferencja | 29.06.2017 29 czerwca zapraszamy na warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session", organizowane w ramach projektu DZP Future. Nasi eksperci opowiedzą o kluczowych aspektach prawnych rozwoju biznesu.

cały tekst

Firmy stawiają na innowacje, ale robią błędy w reg. konkursowych

Publikacja | 10.03.2017 Innowacyjna firma – to bardzo popularne hasło. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację konkursów i programów, których celem jest wyłonienie innowacyjnych projektów.

cały tekst

Międzynarodowe Targi FURNICA i SoFab w Poznaniu

Konferencja | 13.09.2016 W dniach 13-16 września zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, w których aktywny udział weźmie Jakub Kubalski.

cały tekst

USP Zdrowie kupiło polsko-szwedzką Grupę Naturell

DZP doradza | 18.07.2016 Grupa USP Zdrowie przejęła 100% akcji Grupy Naturell. Byliśmy głównym doradcą i podmiotem koordynującym polsko-szwedzki zespół prawników, doradców podatkowych i finansowych.

cały tekst

Pokazać na targach design bez rejestracji to błąd

Publikacja | 24.05.2016 W takim przypadku przedsiębiorcę może ratować ulga w nowości. Jednak i wówczas trzeba spełnić określone warunki i zmieścić się w 12-miesięcznym terminie od ujawnienia wzoru

cały tekst

Polska firma IT kupiona przez amerykańskiego giganta

DZP doradza | 17.05.2016 Amerykański SeaChange International Inc., kupił DCC Labs, projektującą rozwiązania dla telewizji cyfrowej i internetowej. Doradzaliśmy DCC Labs oraz właścicielom spółki na wszystkich etapach transakcji.

cały tekst

Zmiany w prawie własności przemysłowej

Publikacja | 16.05.2016 2016 wciąż obfituje w zmiany w zakresie przepisów dot. ochrony praw własności intelektualnej. Istotne nowości to przepisy zw. z ochroną patentów, wzornictwa przemysłowego i znaków towarowych.

cały tekst

Przedsiębiorca będzie sam monitorował znaki towarowe

Publikacja | 05.04.2016 15 kwietnia 2016 r. zmieni się sposób uzyskiwania ochrony na polskie znaki towarowe. Tego dnia wchodzi w życie ustawa z 11 września 2015 r. zmieniająca ustawę – Prawo własności przemysłowej.

cały tekst

Perspektywy finansowania projektów B+R

Konferencja | 22.03.2016 Już 22 marca zapraszamy na spotkanie z prawem własności intelektualnej i nowych technologii. Prelekcje poprowadzą Aleksandra Auleytner, Małgorzata Darowska i Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Właściciel baru nie reklamuje alkoholu

Publikacja | 16.03.2016 Za rozszerzaniem na właścicieli lokali gastronomicznych opłaty za reklamę napojów alkoholowych wydaje się stać dbałość o zabezpieczenie interesów fiskalnych państwa.

cały tekst

Ochrona praw autorskich w dysertacji Aleksandry Auleytner

Aktualność | 12.01.2016 Nakładem C.H. Beck ukazała się praca doktorska Aleksandry Auleytner pt. "Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE".

cały tekst

Usługi chmurowe prawnie regulowane

Publikacja | 20.11.2015 Przedstawiamy naszą publikację "Prawne aspekty usług chmurowych". W formie krótkiego opracowania pokazujemy, jak wiele aspektów regulacyjnych wiąże się z nieustającym rozwojem usług chmurowych.

cały tekst

Sfinalizowaliśmy kolejne przejęcie dla Bauer Media

DZP doradza | 13.08.2015 Doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy zakupie 100% udziałów w Mediasoft Polska sp. z o.o., spółce działającej pod nazwą Grupa eBroker, która dołączy do Grupy Interia.pl.

cały tekst

Bauer Media przejmuje największą porównywarkę ubezpieczeniową

DZP doradza | 03.08.2015 Doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy zakupie 100% akcji spółki Rankomat.pl SA - właściciela największej w Polsce porównywarki specjalizującej się w ubezpieczeniach samochodowych.

cały tekst

DZP summary: IP Overview of Poland

Publikacja | 30.07.2015 Recent developments in IP field in Poland: The year 2014 marked a year of not-so-little change in terms of legal requirements towards marketing in general and online game marketing in particular.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2014 rekomenduje DZP

Aktualność | 10.04.2014 Właśnie ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. Jak co roku, zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci, zostali wysoko ocenieni i rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Angielskie tłumaczenie Prawa autorskiego i PWP już na rynku

Aktualność | 27.03.2014 Już jest dostępne tłumaczenie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Prawa własności przemysłowej przygotowane przez ekspertów DZP we współpracy z C.H. Beck.

cały tekst

Na rynku praw autorskich trudno o prawdziwą konkurencję

Publikacja | 16.04.2013 Sąd Unii Europejskiej nie znalazł dowodów na to, by skupione w CISAC organizacje zarządzające prawami autorskimi się zmówiły. Czy w praktyce wyrok ten oznacza zgodę na monopol danej organizacji na danym terenie?

cały tekst

Game Industry Trends 2012

Konferencja | 17.09.2012 W dniach 17-18 września w Warszawie juz po raz drugi odbędzie się konferencja "Game Industry Trends 2012" dotycząca biznesu growego w Polsce i na świecie. Podczas dwudniowej konferencji zaprezentowani zostaną czołowi gracze rynkowi, najnowsze raporty i badania, trendy oraz zmiany na tym niezwykle dynamicznym rynku. Pierwszego dnia spotkania prezentację pt. "Prawo w grach komputerowych – dane osobowe w MMORPG i grach online, ochrona know how, umowy dystrybucyjne" poprowadzą Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT w kancelarii DZP oraz Jakub Kubalski, Junior Associate i Rafał Kłoczko, Junior Associate.

cały tekst

ACTA nie jest taka groźna, rewolucji nie będzie

Publikacja | 31.01.2012 ACTA wpisuje się w trend regulacji przyjmowanych przez państwa wysoko rozwinięte od czasów porozumienia w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (TRIPS).

cały tekst

Zatrzymania celne w najnowszym raporcie DZP

Aktualność | 29.11.2010 Prezentujemy "Raport o skali zatrzymań celnych towarów w związku z naruszeniami praw własności intelektualnej w Polsce i w Unii Europejskiej”, którego autorami są prawnicy z Zespołu Praw Własności Intelektualnej w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

cały tekst