Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prawo własności intelektualnej

Znaki towarowe, patenty, innowacje i prawa autorskie to istotny element majątku przedsiębiorstwa. Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom, jak chronić wzory użytkowe, know-how, tajemnice handlowe i prawa autorskie. Udzielamy porad z zakresu praw własności dotyczących technologii i praw własności intelektualnej oraz ich przenoszenia na inne podmioty – także w przypadku transakcji korporacyjnych, podziałów, fuzji i przejęć. Usługi kancelarii obejmują m.in.:

  • reprezentację w postępowaniach prowadzonych przed Urzędem Patentowym i właściwymi sądami w zakresie znaków towarowych, usługowych, wzorów przemysłowych i patentów,
  • doradztwo w zakresie przenoszenia praw do znaków towarowych oraz innych oznaczeń towarów i przedsiębiorców,
    doradztwo w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych, a także wynalazczości, w szczególności ochrony patentowej wynalazków, ochrony wzorów użytkowych oraz transferu tych praw,
  • reprezentację firm w negocjacjach i sprawach spornych związanych z naruszeniami praw własności intelektualnej i przemysłowej,
  • doradztwo dla firm IT, TMT oraz eCommerce w rozwiązywaniu problemów specyficznych dla charakteru ich działalności,
  • ochronę dóbr osobistych i działania antykryzysowe w przypadku naruszeń, m.in. wsparcie klientów w szybkim reagowaniu na naruszenia, jak również w dochodzeniu przed sądem zadośćuczynienia w postaci sprostowań, przeprosin czy zapłaty odszkodowania,
  • doradztwo w postępowaniach celnych w zakresie monitoringu i zatrzymania importowanych towarów na etapie postępowania celnego, poszukiwania importerów, producentów i przewoźników,
  • zarządzanie, racjonalizacja i audyty praw własności intelektualnej i przemysłowej.

artykuły powiązane

Działalność badawczo-rozwojowa w branży kolejowej

30.10.2017 30 października zapraszamy do biura DZP na śniadanie biznesowe pt. "Działalność badawczo-rozwojowa w branży kolejowej", które realizujemy wspólnie z Polską Izbą Kolei.

cały tekst

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki - współtworzymy nowe studia

14.09.2017 W listopadzie na Wydziale Zarządzania UW rozpoczną się roczne studia podyplomowe "Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki". To unikalna propozycja, jeśli chodzi o program kształcenia podyplomowego w Polsce.

cały tekst

Dylematy etyczne przy projektowaniu robotów

14.09.2017 Z uwagi na możliwość szerokiej interakcji sztucznej inteligencji z ludźmi projektowanie robotów i pojazdów autonomicznych rodzi szereg dylematów etycznych w  różnych obszarach. 

cały tekst

Pharmaceutical IP and competition law in Poland: overview

01.07.2017 The Q&A gives a high level overview of key issues including patents, trade marks, competition law, patent licensing, generic entry, abuse of dominance and parallel imports.

cały tekst

Warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session"

29.06.2017 29 czerwca zapraszamy na warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session", organizowane w ramach projektu DZP Future. Nasi eksperci opowiedzą o kluczowych aspektach prawnych rozwoju biznesu.

cały tekst

Firmy stawiają na innowacje, ale robią błędy w reg. konkursowych

10.03.2017 Innowacyjna firma – to bardzo popularne hasło. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację konkursów i programów, których celem jest wyłonienie innowacyjnych projektów.

cały tekst

Międzynarodowe Targi FURNICA i SoFab w Poznaniu

13.09.2016 W dniach 13-16 września zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, w których aktywny udział weźmie Jakub Kubalski.

cały tekst

USP Zdrowie kupiło polsko-szwedzką Grupę Naturell

18.07.2016 Grupa USP Zdrowie przejęła 100% akcji Grupy Naturell. Byliśmy głównym doradcą i podmiotem koordynującym polsko-szwedzki zespół prawników, doradców podatkowych i finansowych.

cały tekst

Tajemnice firm chronione lepiej i jednakowo w całej Unii

07.06.2016 Nowa dyrektywa powinna się okazać wyjątkowo korzystna dla biznesu. Przyznają to sami przedsiębiorcy. Zmian w polskim prawie powinniśmy się spodziewać około połowy 2018.

cały tekst

Ochrona prawna sygnalistów: rząd umywa ręce

03.06.2016 Problem ochrony sygnalistów porusza najnowsza dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony niejawnego know-how i niejawnych informacji handlowych.

cały tekst

Pokazać na targach design bez rejestracji to błąd

24.05.2016 W takim przypadku przedsiębiorcę może ratować ulga w nowości. Jednak i wówczas trzeba spełnić określone warunki i zmieścić się w 12-miesięcznym terminie od ujawnienia wzoru

cały tekst

Polska firma IT kupiona przez amerykańskiego giganta

17.05.2016 Amerykański SeaChange International Inc., kupił DCC Labs, projektującą rozwiązania dla telewizji cyfrowej i internetowej. Doradzaliśmy DCC Labs oraz właścicielom spółki na wszystkich etapach transakcji.

cały tekst

Zmiany w prawie własności przemysłowej

16.05.2016 Rok 2015 obfitował, a 2016 wciąż obfituje w zmiany w zakresie przepisów dotyczących ochrony praw własności intelektualnej. Istotne nowości tyczą się przepisów związanych z ochroną patentów, wzornictwa przemysłowego czy znaków towarowych.

cały tekst

Chambers Europe rekomenduje DZP i jej ekspertów w 16 specjalizacjach

26.04.2016 Ukazała się rozszerzona, czyli europejska, część rankingu Chambers and Partners. Uzupełnieniem opublikowanych w marcu wyników Global Guide, jest Europe Guide, gdzie zarówno kancelaria DZP, jak i nasi eksperci zostali ponownie wyróżnieni.

cały tekst

Perspektywy finansowania projektów B+R

22.03.2016 Już 22 marca zapraszamy na spotkanie z prawem własności intelektualnej i nowych technologii. Prelekcje poprowadzą Aleksandra Auleytner, Małgorzata Darowska i Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Chambers Global 2016 wyróżnia DZP

18.03.2016 W opublikowanym 17 marca 2016 r. rankingu Chambers Global: The World's Leading Lawyers for Business DZP oraz nasi eksperci zostali ponownie rekomendowani. Jak co roku, kryteriami oceny były głównie zrealizowane projekty i profesjonalne podejście do klienta.

cały tekst

Właściciel baru nie reklamuje alkoholu

16.03.2016 Za rozszerzaniem na właścicieli lokali gastronomicznych opłaty za reklamę napojów alkoholowych wydaje się stać dbałość o zabezpieczenie interesów fiskalnych państwa.

cały tekst

Ochrona praw autorskich i pokrewnych w dysertacji Aleksandry Auleytner

12.01.2016 Nakładem C.H.Beck ukazała się praca doktorska Aleksandry Auleytner, szefa Praktyki IP&TMT, pt. "Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE".

cały tekst

Usługi chmurowe prawnie regulowane

20.11.2015 Opublikowaliśmy opracowanie "Prawne aspekty usług chmurowych", gdzie pokazujemy, jak wiele aspektów regulacyjnych wiąże się z nieustającym rozwojem usług chmurowych.

cały tekst

Sfinalizowaliśmy kolejne przejęcie dla Bauer Media

13.08.2015 Doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy zakupie 100% udziałów w Mediasoft Polska sp. z o.o., spółce działającej pod nazwą Grupa eBroker, która dołączy do Grupy Interia.pl.

cały tekst

Bauer Media przejmuje największą porównywarkę ubezpieczeniową

03.08.2015 Doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy zakupie 100% akcji spółki Rankomat.pl SA - właściciela największej w Polsce porównywarki specjalizującej się w ubezpieczeniach samochodowych.

cały tekst

Angielskie tłumaczenie Prawa autorskiego i PWP już na rynku

27.03.2014 Już jest dostępne tłumaczenie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Prawa własności przemysłowej przygotowane przez ekspertów DZP we współpracy z C.H. Beck.

cały tekst

DZP kolejny raz laureatem rankingu Rzeczpospolitej

18.04.2013 17 kwietnia dziennik Rzeczpospolita po raz kolejny nagrodziła największe i najlepsze kancelarie prawnicze. Zajęliśmy 2. miejsce pod względem liczby adwokatów i radców prawnych oraz 3. miejsce w kategorii ogólnej liczby prawników pracujących w firmie.

cały tekst

Zatrzymania celne w najnowszym raporcie DZP

29.11.2010 Prezentujemy "Raport o skali zatrzymań celnych towarów w związku z naruszeniami praw własności intelektualnej w Polsce i w Unii Europejskiej”, którego autorami są prawnicy z Zespołu Praw Własności Intelektualnej w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

cały tekst