Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Obronność i przemysł kosmiczny

Od lat doradzamy polskim i międzynarodowym firmom z sektora obronnego, bezpieczeństwa i kosmicznego. Wspieramy producentów i dostawców we wszystkich aspektach ich działalności, począwszy od doradztwa korporacyjnego, spraw regulacyjnych, przez pomoc w przetargach, umowach dostaw, kontraktach offsetowych, kontrolach eksportu, po prawo własności intelektualnej i transfer technologii. Jako multidyscyplinarny zespół ekspertów zapewniamy klientom kompleksowe wsparcie w projektach łączących wiele podmiotów.

W ramach naszych usług:

  • wspieramy zagranicznych dostawców, którzy są zainteresowani implementacją swojej działalności w Polsce – pomagamy w strukturyzowaniu działalności handlowej oraz badawczo-rozwojowej oraz świadczymy doradztwo podatkowe,
  • doradzamy prawnie przy projektach badawczo-rozwojowych (m.in. w pozyskiwaniu dla nich finansowania), tworzymy umowy współpracy przemysłowej, umowy konsorcjalne, podwykonawstwa oraz dystrybucyjne,
  • opracowujemy strategie ochrony własności intelektualnej i podziału praw do wyników,
  • doradzamy w zakresie kontroli eksportu,
  • pomagamy na wszystkich etapach w postępowaniach przetargowych (w tym odwoławczych), szczególnie w zamówieniach publicznych na dostawę sprzętu i uzbrojenia,
  • negocjujemy kontrakty na dostawy i umowy offsetowe,
  • doradzamy w zakresie compliance, m.in. dostosowujemy wymagania korporacyjne do wymagań polskich oraz wdrażamy procedury zapobiegające korupcji.

artykuły powiązane

Podbój kosmosu z zezwoleniem i ubezpieczeniem

16.10.2017 Sektor kosmiczny stanowi jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi gospodarki, której rozwój prowadzi do postępu technicznego w innych branżach.

cały tekst

Projekt ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa

02.10.2017 2 października zapraszamy na spotkanie "Projekt nowej ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki”.

cały tekst

DZP na EKG 2017 | Kolejna udana edycja już za nami

15.05.2017 Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy był dla DZP bardzo satysfakcjonujący. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

cały tekst

IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017

10.05.2017 W dniach 10-12 maja odbędzie się IX Europejski Kongres Gospodarczy stanowiący trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 8000 gości z Polski, krajów europejskich oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

SSE Holding przejmuje producenta materiałów wybuchowych

30.09.2016 Szwajcarski SSE Holding Ltd. przejął część cywilnych przedsiębiorstw należących do multikorporacji Orica Limited. Kupione zakłady znajdują się w Niemczech, Polsce, Czechach oraz na Słowacji.

cały tekst

Śniadanie DZP dla sektora obronnego

05.07.2016 5 lipca zapraszamy na śniadanie! Porozmawiamy na temat offsetu i wyłączeń stosowania PZP. Prelekcje poprowadzą Katarzyna Kuźma, Małgorzata Darowska i Wojciech Hartung.

cały tekst

10. edycja Wystawy Air Fair w Bydgoszczy

20.05.2016 W dniach 20-21 maja odbędzie się 10. edycja Wystawy Air Fair 2016. Podczas wydarzenia Małgorzata Darowska wygłosi prelekcję nt. przyszłości technologii bezzałogowych.

cały tekst

Śniadanie biznesowe dla sektora obronnego

11.05.2016 11 maja odbędzie się kolejne śniadanie dla sektora obronnego. Porozmawiamy o zamówieniach publicznych w sektorze obronnym w związku z nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych.

cały tekst

DZP członkiem stowarzyszenia GOCA

27.04.2016 DZP została członkiem współpracującym Global Offset and Countertrade Association (GOCA). Wśród członków GOCA są największe w USA, Europie i Azji firmy sektora m.in. obronności, przemysłu lotniczego i kosmicznego.

cały tekst

Perspektywy finansowania projektów B+R

22.03.2016 Już 22 marca zapraszamy na spotkanie z prawem własności intelektualnej i nowych technologii. Prelekcje poprowadzą Aleksandra Auleytner, Małgorzata Darowska i Wojciech Dziomdziora.

cały tekst