Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Nowe wyzwania na rynku wyrobów medycznych

27.11.2015

Autorzy:
Marcin Pieklak

24 listopada, w warszawskim hotelu Hilton odbyła się Konferencja „Nowe wyzwania na rynku wyrobów medycznych w świetle nowelizacji obowiązujących przepisów oraz praktyki właściwych organów”. Spotkanie, kierowane przede wszystkim do przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej, miało na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących wytwarzania i obrotu wyrobami medycznymi w obliczu nowych regulacji Ustawy o wyrobach medycznych. Szczególny nacisk położono na perspektywy dalszej ewolucji tych przepisów, jak i nowe tendencje w finansowaniu wyrobów medycznych.

Po wykładzie inaugurującym dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego Marcina Matczaka odbyła się pierwsza z prezentacji. Renata Ciach i Anna Pustoł z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych opowiedziały o nowelizacji ustawy z 20 maja 2010 roku o wyrobach biomedycznych w zakresie zgłoszeń i powiadomień. Nowelizacja z dnia 11 września 2015 roku wejdzie w życie 20 lutego 2016 roku. Renata Ciach i Anna Pustoł w szczegółowy sposób przybliżyły wynikające z niej zmiany w zakresie wymagań dotyczących zgłoszenia wyrobu medycznego i powiadomienia o nim, ze wskazaniem na dane gromadzone w ramach zgłoszeń, jak i wymagane w tym procesie dokumenty.

Pełną treść artykułu znajdą Państwo na stronie http://biotechnologia.pl/farmacja/aktualnosci/nowe-wyzwania-na-rynku-wyrobow-medycznych-w-swietle-nowelizacji-obowiazujacych-przepisow-oraz-praktyki-wlasciwych-organow,15787?utm_source=product_show&utm_medium=infos_box&utm_campaign=production

Źródło: Biotechnologia.pl, 27 listopada 2015

Bądź na bieżąco z DZP