Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Psychologia największą przeszkodą w sukcesji

05.09.2015

Autorzy:
Elżbieta Lech

Najczęściej rozmowa z prawnikiem zaczyna się od refleksji, że prawo w Polsce jest zagmatwane, szybko się zmienia i utrudnia
przedsiębiorcom prowadzenie ich biznesów. Trudno się z tym nie zgodzić, bo dzisiaj nie da się być specjalistą od wszystkiego – znać się na podatkach, prawie karnym, spadkach i jeszcze bankowości, finansach itd.

Tym bardziej przedsiębiorcy powinni mieć świadomość, że sami nie są w stanie swobodnie poruszać się po otoczeniu prawnym
w Polsce, zarówno przy codziennym prowadzeniu interesów, zawieraniu umów czy planowaniu podatkowym. Często są także przywiązani do jednego doradcy, czasem lokalnej kancelarii, która robi dla nich wszystko.
Ostatnio zgłosił się do nas klient, któremu sprawy dotyczące uzyskiwania pozwolenia na budowę centrum handlowego prowadził jego doradca podatkowy. Postępowanie przedłużało się, było pełne\ błędów proceduralnych i zarówno urząd jak i przedsiębiorca tracili czas, pieniądze i cierpliwość. W czasie jednej z naszych rozmów, powiedział, że ciągle walczy z biurokracją, ale warto bo buduje swój biznes konsekwentnie, od ponad 20 lat, żeby dzieciom niczego nie brakowało. W przyszłości chciałby przekazać prowadzenie firmy synowi, a córkę i żonę zabezpieczyć finansowo. Z ciekawości zapytałam więc co i jak zrobił w tym kierunku. Zdumiony popatrzył na mnie i powiedział, że ma dopiero 51 lat i ani na emeryturę, ani na tamten świat się jeszcze nie wybiera.

Pełna treść artykułu dostępna w załączonym pliku PDF.

Źródło: Private Banking - Gazeta Bankowości Prywatnej (strona 11), wrzesień 2015

Bądź na bieżąco z DZP