Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Dlaczego polscy przedsiębiorcy tak niechętnie biorą w nich udział?

21.07.2017

Blisko 40 proc. polskich przetargów kończy się złożeniem tylko jednej oferty - wynika z najnowszych danych Urzędu Zamówień Publicznych. A na braku konkurencji tracą nie tylko przedsiębiorcy, ale także nasza gospodarka.

4 procent w Wielkiej Brytanii, 10 proc. w Austrii, 16 proc. w Estonii, a w Polsce - 39 proc. Tyle przetargów w ramach zamówień publicznych kończy się złożeniem tylko jednej oferty, wynika z danych Urzędu Zamówień Publicznych.

Nie jest jednak tak źle, jak wygląda na pierwszy rzut oka, zastrzega w radiowej Jedynce Małgorzata Stręciwilk, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Wśród tych danych, które zgromadziliśmy w Urzędzie, są dane odnoszące się też do zamówień typowo z jedną ofertą, czyli zamówień z wolnej ręki, więc te dane statystyczne mogłyby się obniżyć na plus konkurencyjności – zaznacza rozmówczyni radiowej Jedynki.

Pełna treść nagrania jest dostępna na stronie: https://www.polskieradio.pl/42/5725/Artykul/1791251,Zamowienia-publiczne-dlaczego-polscy-przedsiebiorcy-tak-niechetnie-biora-w-nich-udzial

Źródło: Polskie Radio, 21 lipca 2017

Bądź na bieżąco z DZP