Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Inwestorzy chcą kupować ciekawe marki i koncepty napojowe

19.09.2017

Autorzy:
Robert Niczyporuk

Sektor napojów będzie się dalej konsolidował. Na rynku panuje duże rozdrobnienie przy dominacji kilku dużych graczy. Trudno jest więc utrzymać i tak niskie marże oraz walczyć o rynek – tłumaczy w rozmowie z portalspozywczy.pl, Robert Niczyporuk, partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Jak dodaje, dla mniejszych podmiotów utrzymanie pozycji na rynku napojów bezalkoholowych jest coraz trudniejsze – nie tylko ze względu na niskie marże i dominację dosłownie kilku dużych przedsiębiorstw – ale także ze względu na zmieniające się trendy. - Trendy prozdrowotne wpływają na spadek konsumpcji napojów gazowanych, słodzonych czy nawet naturalnie słodkich, na rzecz wód butelkowanych – dodaje Robert Niczyporuk.

Ekspert podaje przykład branży sokowej, gdzie tak naprawdę dominuje dosłownie kilka dużych firm, a reszta walczy o utrzymanie pozycji rynkowej, i tym ostatnim jest coraz trudniej. - Choć niektóre z mniejszych producentów mają się całkiem dobrze. W tym właśnie segmencie możemy spodziewać się wkrótce ruchów akwizycyjnych związanych np. z planami sprzedaży Horteksu przez fundusz Argan Capital, co jest zresztą szeroko opisywane w mediach - mówi partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie: http://www.portalspozywczy.pl/napoje/wiadomosci/inwestorzy-licza-na-zakup-ciekawych-marek-i-konceptow-napojowych-rynek-czeka-konsolidacja,149144.html  

Źródło: www.portalspozywczy.pl, 19 września 2017 

Bądź na bieżąco z DZP