Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Jak odzyskać pieniądze? Klienci Amber Gold szykują pozew zbiorowy

07.08.2012

Autorzy:
Dr Marek Świątkowski

Część klientów przestała już wierzyć Amber Gold. Trzysta osób szykuje pozew zbiorowy. Zbierają się na stronie www.wspolnypozew.com. Reprezentować ich będzie kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp.k.

We wtorek wznowimy wypłacanie pieniędzy klientom, którzy chcą wycofać się z inwestycji – deklarował wczoraj prezes Amber Gold Marcin Plichta. Firma, która oferowała wysoko oprocentowane lokaty oparte na złocie, od kilku tygodni ma kłopoty.

Najpierw wycofała się z finansowania tanich linii lotniczych OLT, co doprowadziło do ich bankructwa, potem „z powodów technicznych” zawiesiła wypłaty klientom. Przed powierzaniem pieniędzy Amber Gold ostrzegała Komisja Nadzoru Finansowego. Mimo to w sumie 50 tys. osób założyło tam lokaty.

Amber Gold wstrzymała wypłaty, bo – jak twierdził Plichta – żaden polski bank nie chciał jej otworzyć rachunku. Poprzednie miały zostać zlikwidowane po tym, jak do banków dotarło pismo Komisji Nadzoru Finansowego. Urząd zaprzecza, by doradzał bankom zamykanie rachunków Amber Gold.

Plichta zaznaczył, że realizacja wypłat może potrwać do trzech dni roboczych. Jeśli jednak jego zapowiedzi nie zostaną spełnione, klientom zostanie droga sądowa.

Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/638166,jak-odzyskac-pieniadze-klienci-amber-gold-szykuja-pozew-zbiorowy.html?test_login=elastic

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 7 sierpnia 2012

 

Bądź na bieżąco z DZP