Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Gry hazardowe istotne również dla sklepów

30.04.2017

Autorzy:
Jakub Kubalski

Z początkiem kwietnia weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Jej zapisy nie dotyczą wyłącznie firm z branży hazardowej, ale także tych, które organizują loterie promocyjne i konkursy, a więc m.in. sklepów.

Jeszcze przed uchwaleniem w 2009 roku ustawa o grach hazardowych dostarczała niemałych emocji branży rozrywkowej. W trakcie ekspresowych prac legislacyjnych, spowodowanych tzw. aferą hazardową, wprowadzono postanowienia, które obejmowały prowadzenie wielu gier losowych monopolem państwa. Niektóre zostały całkowicie zakazane, np. gry hazardowe przez internet czy gra w pokera poza turniejami i kasynami.

To twarde prawo było jednak, ku zaskoczeniu wielu, stosowane przez organa administracji publicznej. Media donosiły m.in. o nalocie służby celnej na turniej pokerowy urządzony w szczecińskim klubie w październiku 2011 roku. Zatrzymano wówczas ponad 100 osób. W czerwcu 2015 roku doczekaliśmy się wyroku sądu pierwszej instancji w tej sprawie – skazał organizatora turnieju oraz inną osobę na karę grzywny. Wobec reszty sprawców sąd umorzył postępowanie warunkowo lub umorzył kary.

Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/gry-hazardowe-istotne-rowniez-dla-sklepow,39409/1

Żródło: www.wiadomoscihandlowe.pl, 30 kwietnia 2017

Bądź na bieżąco z DZP