Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

DZP wspiera swoim doradztwem Oxford Noble Foundation

24.10.2012

24 października w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich miało miejsce uroczyste podpisanie umowy inicjującej powołanie interdysplinarnego Programu Studiów o Współczesnej Polsce na Uniwersytecie w Oxfordzie. Sygnatariuszami umowy byli dr Leszek Czarnecki oraz rektor oksfordzkiego St. Antony's College Margaret MacMillan.

Program na Oxfordzie to odpowiedź na wyzwanie budowy silnej pozycji Polski w relacjach międzynarodowych. Ma stać się kuźnią "ambasadorów i przyjaciół współczesnej Polski" - miejscem, gdzie studiujący na tej najbardziej prestiżowej europejskiej uczelni, przyszli liderzy i decydenci z całego świata, będą mogli poznać Polskę jako lidera regionu i dynamiczną gospodarkę. Inicjatorami po stronie Oxfordu są wybitne autorytety – m.in. Prof. Timothy Garton Ash oraz Prof. Norman Davies. Fundatorzy - dr Leszek Czarnecki oraz Getin Noble Bank, przekazując donację inicjującą program, zapowiedzieli długofalowe zaangażowanie w filantropijny projekt klientów private banking. W tym celu powołana została fundacja St. Antony’s College Oxford Noble Foundation. Honorowymi Patronami Programu są Premier Tadeusz Mazowiecki oraz prof. Zbigniew Pełczyński.

Podpisanie umowy było jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem działalności fundacji St. Antony’s Oxford Noble Foundation, która poprzez swoją działalność ma promować pozytywny wizerunek nowoczesnej Polski za granicą, w szczególności wśród przyszłych elit i liderów opinii, studiujących i prowadzących pracę naukową na Uniwersytecie w Oxfordzie. Docelowo program ma działać także w innych ośrodkach. Fundacja ma również za zadanie pozyskiwać środki na funkcjonowanie Programu, rozwój nowych przedsięwzięć, inicjatywy stypendialne oraz inne cele edukacyjne i naukowe.

DZP miało przyjemność uczestniczenia w procesie powoływania do życia Fundacji oraz w pracach mających na celu uregulowanie stosunków prawnych pomiędzy Fundacją, Fundatorami oraz St. Antony’s College. Projekt był prowadzony przez prawników z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych: Andrzeja Foltyna, Piotra Jackowskiego oraz Macieja Zajdę.

Bądź na bieżąco z DZP