Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Gospodarka odpadami wyzwaniem dla samorządów – relacja

26.07.2012

25 lipca mieliśmy przyjemność gościć ponad 100 uczestników na seminarium "Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – wyzwania dla samorządów. Organizacja systemu. Odbiór odpadów" zorganizowanym przez naszą kancelarię w ramach cyklu spotkań skierowanych dla władz i podmiotów samorządowych. Szczegóły dotyczące konferencji znajdą Państwo tutaj.

Seminarium 1

W trakcie seminarium staraliśmy się omówić kwestie związane z powierzeniem zadań z zakresu gospodarki odpadami związkom komunalnym, zagadnienia dotyczące opłaty za zagospodarowanie odpadów i selektywnej zbiórki odpadów oraz przeprowadzenia przetargów na odbiór odpadów. Szczegółowy program seminarium znajdą Państwo tutaj.Seminarium 2

Nasz gość specjalny Pan Jordi Salvany z grupy Ferrovial Servicios reprezentowanej w Polsce przez spółkę FBSerwis S.A.  z ogromną pasją opowiadał o systemie gospodarowania odpadami i modelu odbioru odpadów w Barcelonie.
Seminarium 3

Eksperci z kancelarii DZP (od lewej: Karolina Szymczak, Magdalena Zabłocka, Wojciech Hartung i Daniel Chojnacki) oraz Pan Jordi Salvany odpowiadali na pytania uczestników związane w szczególności z możliwościami bezpośredniego powierzenia spółkom gminnym zadań z zakresu gospodarki odpadami, opłatą za gospodarowanie odpadami oraz przepisami przejściowymi do nowelizacji.

Seminarium 4

Seminarium moderowała Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP i Redaktor Naczelny bloga "DZP dla środowiska".

Na wiele pytań i wątpliwości nie udało nam się niestety w ciągu tak krótkiego spotkania odpowiedzieć. Postaramy się uczynić to na naszym blogu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Bądź na bieżąco z DZP