Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Badanie rynku dronów w Polsce 2016 - wnioski i rekomendacje

18.01.2017

Polecamy Państwa uwadze raport wydany przez Instytut Mikromakro pt. "Rynek dronów w Polsce. Świt w dolinie śmierci". Autorami jednego z artykułów w raporcie - "Drony jako część Przemysłu 4.0." są Aleksandra Auleytner i Wojciech Dziomdziora. W swoim tekście udowadniają, że drony są jednym z elementów nowoczesnej gospodarki oraz wskazują na główne wyzwania prawne, które stoją przed tym rynkiem.

Raport rynek dronowDrony to coś więcej niż lotnictwo. To internet rzeczy, cyfryzacja i robotyzacja w jednym. Świat biliona czujników. O tym właśnie świecie i wyzwaniach, przed którymi stoi rynek, opowiadają autorzy raportu. To analiza stanu zastanego, refleksja na sytuacją na rynku dronów i prezentacja wniosków i rekomendacji jak wyrwać przedsiębiorców z tego sektora ze startupowej "doliny śmierci".

Nasza kancelaria aktywnie wspiera branże UAV - 16 listopada zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie Grupy Założycielskiej Inicjatywy Dronowej. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele kilkunastu podmiotów działających na rynku pojazdów bezzałogowych, jak również reprezentanci strony publicznej. A już dziś zapraszamy Państwa na konferencję "Sejmik dronowy – gdzie jesteśmy, dokąd idziemy?", która odbędzie się 31 stycznia w Ministerstwie Rozwoju. 

Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo na stronie organizatora: http://www.5zywiolow.pl/wydarzenie/sejmik-dronowy/

Raport jest dostępny na stronie Instytutu: http://www.5zywiolow.pl/dowyb/rynek-dronow-w-polsce-swit-w-dolinie-smierci/

Bądź na bieżąco z DZP