Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Przygotowanie do roli Inspektora Ochrony Danych wg Michała Kluski

17.07.2017

Autorzy:
Michał Kluska

31 lipca zostanie wydana II część "Vademecum ABI. Przygotowanie do roli Inspektora Ochrony Danych", której współautorem jest nasz ekspert z zakresu danych osobowych - Michał Kluska.

vademecum abiPublikacja prezentuje opis czynności, które musi podjąć Administrator Bezpieczeństwa Informacji, przyszły Inspektor Ochrony Danych, wspierając Administratora Danych Osobowych, aby do 25 maja 2018 r. organizacja była w pełni gotowa na wejście w życie obowiązujących przepisów ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych.

Książka jest przewodnikiem dla ADO i ABI, wskazującym najważniejsze obszary, w których należy przeprowadzić identyfikację stanu procesów ochrony danych oraz adaptację i wdrożenie przepisów RODO. Przedstawiono w niej nowe, często dotychczas pomijane w pracy ADO i ABI obszary, takie jak ocena i prowadzenie ciągłej analizy ryzyka, szersze spojrzenie na dane osobowe jako część przetwarzanych w organizacji informacji, czy współpraca z zespołami IT.

Publikacja prezentuje część prawną powiązaną z techniką oraz techniczną nawiązującą do wymagań prawnych, aby zapewnić kompleksowe podejście do wymagań w zakresie ochrony danych osobowych.

Książka dostępna w księgarni wydawnictwa C.H. Beck: https://www.ksiegarnia.beck.pl/

Michał Kluska - adwokat, od 8 lat związany z branżą IT/media/reklama. Doradza liderom polskiego rynku e-commerce. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ochronie danych osobowych, kontraktach IT, ochronie konkurencji i konsumentów, e-commerce, prawie konsumenckim oraz zamówieniach publicznych (głównie w obszarze IT).

Bądź na bieżąco z DZP