Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Przygotowanie do roli Inspektora Ochrony Danych wg Michała Kluski

17.07.2017

31 lipca zostanie wydana II część "Vademecum ABI. Przygotowanie do roli Inspektora Ochrony Danych", której współautorem jest nasz ekspert z zakresu danych osobowych - Michał Kluska.

vademecum abiPublikacja prezentuje opis czynności, które musi podjąć Administrator Bezpieczeństwa Informacji, przyszły Inspektor Ochrony Danych, wspierając Administratora Danych Osobowych, aby do 25 maja 2018 r. organizacja była w pełni gotowa na wejście w życie obowiązujących przepisów ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych.

Książka jest przewodnikiem dla ADO i ABI, wskazującym najważniejsze obszary, w których należy przeprowadzić identyfikację stanu procesów ochrony danych oraz adaptację i wdrożenie przepisów RODO. Przedstawiono w niej nowe, często dotychczas pomijane w pracy ADO i ABI obszary, takie jak ocena i prowadzenie ciągłej analizy ryzyka, szersze spojrzenie na dane osobowe jako część przetwarzanych w organizacji informacji, czy współpraca z zespołami IT.

Publikacja prezentuje część prawną powiązaną z techniką oraz techniczną nawiązującą do wymagań prawnych, aby zapewnić kompleksowe podejście do wymagań w zakresie ochrony danych osobowych.

Książka dostępna w księgarni wydawnictwa C.H. Beck: https://www.ksiegarnia.beck.pl/

Michał Kluska - adwokat, od 8 lat związany z branżą IT/media/reklama. Doradza liderom polskiego rynku e-commerce. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ochronie danych osobowych, kontraktach IT, ochronie konkurencji i konsumentów, e-commerce, prawie konsumenckim oraz zamówieniach publicznych (głównie w obszarze IT).

Bądź na bieżąco z DZP