Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Piotr Najbuk został członkiem Grupy Roboczej ds. ochrony danych osobowych

02.07.2018

Piotr Najbuk, nasz ekspert w zakresie ochrony zdrowia i Senior Associate w Praktyce Life Sciences, został wybrany członkiem specjalnie powołanej przez Ministerstwo Cyfryzacji Grupy Roboczej ds. ochrony danych osobowych.

Do Ministerstwa Cyfryzacji trafia bardzo wiele sygnałów o niewłaściwym rozumieniu przepisów w sektorze służby zdrowia. Resort nie może pozostać na to obojętny. Grupa jest odpowiedzią na ten problem.

Celem grupy jest opracowanie klucza postępowania w najczęstszych przypadkach nadinterpretacji przepisów RODO, swego rodzaju przewodnika, który będzie zapewne podzielony na części – tak jak podzespoły.

Ochrona danych osobowych to zagadnienie międzyresortowe i interdyscyplinarne, stąd wymaga wielopłaszczyznowej współpracy. Z ogromnej ilości kandydatów: członków Rady Ministrów, przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, izb i organizacji branżowych oraz środowisk naukowych, została wyselekcjonowana grupa złożona tylko z 20 osób.

Przypominamy, że nasza kancelaria pracuje nad stworzeniem kodeksu postępowania dla podmiotów sektora ochrony zdrowia dotyczącym ochrony danych osobowych. Piotr Najbuk był koordynatorem prac nad zbiorem przepisów.

 

 

Bądź na bieżąco z DZP