Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

VIII edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan (KAL)

17.09.2020

17 września 2020 r. w warszawskim biurze DZP odbyły się cztery rozprawy eliminacyjne etapu ustnego VIII edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan, w których w charakterze Arbitrów uczestniczyli nasi prawnicy. Organizatorem spotkania był Sąd Arbitrażowy Lewiatan, a DZP, po raz kolejny, było Kancelarią Wspierającą to wydarzenie.  

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan (KAL) to pierwszy i największy w Polsce konkurs typu moot court dla aplikantów adwokackich i radcowskich, który polega na przygotowaniu przez uczestników rozwiązania kazusu inspirowanego realnymi postępowaniami arbitrażowymi. Uczestnicy konkursu wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe, a także reprezentują strony rozprawy.

KAL pozwala na praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i jest doskonałą okazją dla aplikantów do kształtowania i sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w tym w szczególności arbitrażowymi. Wystąpienia uczestników są oceniane przez Arbitrów – jurorów praktyków arbitrażu.

Eliminacje ustne oraz finały Konkursu odbyły się w terminie 17-18 września 2020 r.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Konkursu.

Bądź na bieżąco z DZP