Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Sprawy arbitrażowe

Reprezentujemy korporacje, władze i przedsiębiorstwa państwowe zarówno w postępowaniach przed arbitrażem instytucjonalnym, jak i prowadzonych na zasadzie ad hoc.

DZP występuje m.in. jako pełnomocnik w sprawach inwestycyjnych przed Trybunałami Arbitrażowymi w Zurychu, Brukseli i Paryżu. Działamy też jako pełnomocnik w krajowych i międzynarodowych sporach korporacyjnych, m.in. przed Trybunałami w Wiedniu i Paryżu na podstawie różnych regulaminów (ICC, UNCITRAL). Wielu członków Praktyki Postępowań Spornych jest też uznanymi arbitrami, tak w krajowych jak i międzynarodowych Trybunałach (np. Paryż, Wiedeń).

Nasze usługi obejmują m.in. prowadzenie:

  • krajowych postępowań arbitrażowych,
  • międzynarodowego arbitrażu handlowego,
  • międzynarodowego traktatowego arbitrażu inwestycyjnego.

artykuły powiązane

Józef Palinka o zmianach w procesie sądowym

04.05.2017 W czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE gościem Ewy Usowicz był Józef Palinka, Szef Praktyki Postępowań Spornych, który opowiadał o zasadach, jakie rządzą procesem sądowym.

cały tekst

Europejskie Centrum Arbitrażu - Akademia Arbitrażu 2016/2017

14.03.2017 14 marca odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Arbitrażu, które organizowane jest przez European Centre of Arbitration (ECA) we współpracy z wiodącymi kancelariami i prawnikami.

cały tekst

Rekordowe odszkodowanie dla PKP Intercity od dostawcy Pendolino

12.12.2016 Reprezentowaliśmy PKP Intercity w sporze dot. zapłaty kary umownej przez Alstom z tytułu opóźnienia w dostawie pociągów Pendolino. Sąd zasądził na rzecz PKP Intercity 42,3 mln EUR z odsetkami.

cały tekst

Relacja z panelu: Sąd lepszy niż mediacja

09.09.2016 Nie tyle sądy, ile sędziowie ostatnio goszczą na medialnych czołówkach. Relacja z panelu "Polskie sądownictwo w oczach przedsiębiorców" na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

cały tekst

Przyspieszyć orzecznictwo - relacja z panelu na Forum w Krynicy

08.09.2016 Największą uciążliwością dla przedsiębiorców jest przewlekłość postępowania w polskich sądach i kłopoty z biegłymi. Wiceminister sprawiedliwości zapowiada zmiany.

cały tekst

Arbitraż inwestycyjny wygrany przed sądem w Hadze

01.07.2016 Wraz z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa reprezentowaliśmy Rzeczpospolitą Polską przed Stałym Trybunałem Arbitrażowym w Hadze w sprawie z powództwa inwestorów norweskich.

cały tekst

Final 5. Konkursu Arbitrażowego Lewiatan już za 2 tygodnie

02.06.2016 16 i 17 czerwca odbędą się finały Konkursu Arbitrażowego. Spotkanie organizuje Sąd Arbitrażowy Lewiatan i Young Arbitration Practitioners in Poland, a DZP po raz trzeci wspiera to wydarzenie.

cały tekst

IV Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu

18.05.2016 18 maja odbędzie sie 4. edycja Polskiego Kongresu Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Allerhanda, a nasza kancelaria jest Partnerem.

cały tekst

Ważne orzeczenie Sądu Najwyższego

24.02.2016 Zakończyliśmy z powodzeniem trwające ponad 6 lat postępowanie o uchylenie wyroku Sądu Arbitrażowego przy KIG w Warszawie wydanego w sprawie pomiędzy Taifun Real sp. z o.o. a Exatel SA.

cały tekst

Europejskie Centrum Arbitrażu - Akademia Arbitrażu 2015/2016

23.02.2016 23 lutego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Arbitrażu, organizowanej przez ECA - niezależną organizację społeczną, prowadzącą działalność związaną z tematyką mediacji.

cały tekst

Ugoda w sprawie trasy tramwajowej w Poznaniu przy wsparciu DZP

29.01.2016 Doradzali Konsorcjum w składzie PORR Polska Infrastructure SA, ZUE SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA w sporze z Miastem Poznań - ZTM oraz spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.

cały tekst

Success fee dla spółek z grupy Uriel Inversiones

15.01.2016 Reprezentowaliśmy dwie spółki należące do hiszpańskiej grupy kapitałowej Uriel Inversiones w sporze dotyczącym zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. Sprawa zakończyła się sukcesem naszego klienta.

cały tekst

Rzeczpospolita po raz kolejny nagradza DZP

14.05.2015 13 maja Rzeczpospolita ponownie nagrodził DZP. Zajęliśmy 2. miejsce w kategorii ogólnej liczby prawników pracujących w firmie oraz 3. miejsce pod względem liczby adwokatów i radców prawnych.

cały tekst

4. edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

05.05.2015 7 maja będziemy gospodarzem Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Organizatorem spotkania jest Sąd Arbitrażowy Lewiatan, a DZP, już po raz drugi, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

cały tekst

Krzysztof Zakrzewski powołany do Rady Arbitrażowej SA przy KIG

19.12.2014 18 grudnia Krzysztof Zakrzewski, został powołany w skład Rady Arbitrażowej Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej na kadencję obejmującą lata 2015-2018.

cały tekst

Paweł Paradowski dołącza do grona partnerów DZP

01.07.2014 Partnerzy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka mają przyjemność poinformować, że 1 lipca do ich grona dołączył Paweł Paradowski (Praktyka Postępowań Spornych).

cały tekst

Polski arbitraż kompleksowo opisany w nowej publikacji SA KIG

25.01.2012 Paweł Lewandowski i Marek Świątkowski współpracowali z Sądem Arbitrażowym przy KIG przy przygotowaniu opracowania dot. polskiego arbitrażu pt. "Arbitration in Poland".

cały tekst