Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Marcin Matczak laureatem Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności, im. Mikołaja Kopernika

21.10.2020

Miło nam poinformować, że prof. Marcin Matczak, Partner w naszej kancelarii, został laureatem Nagrody naukowej im. Mikołaja Kopernika w dziedzinie prawa, za książkę „Imperium tekstu. Prawo jako postulowanie i urzeczywistnienie świata możliwego”.

Książka ta, jak czytamy w recenzji prof. Andrzeja Batora „dowodzi, że o trudnych problemach można pisać w sposób jasny i komunikatywny. W połączeniu z rozległą wiedzą Autora, nie tylko teoretycznoprawną, ale również filozoficzną, oraz polemicznymi inklinacjami daje to pracę wielowątkową, i choć problemowo niełatwą, to jednak taką, którą z satysfakcją się czyta – która swoją dyskursywnością i oryginalnością formułowanych poglądów po prostu czytającego wciąga. Ponadto czytelnik ma przekonanie, że jest to praca ważna, poznawczo doniosła nie tylko z punktu widzenia osiągnięć polskiej teorii i filozofii prawa”.

Nagroda naukowa im. Mikołaja Kopernika przyznawana jest co pięć lat od 1995 r. przez Polską Akademię Umiejętności, w dziewięciu równorzędnych kategoriach uczonym związanym z nauką polską, którzy w pięcioleciu poprzedzającym rok przyznania nagrody ogłosili wyróżniające się szczególnie wysoką wartością naukową prace z dziedziny: astronomii, ekonomii, filologii klasycznej, filozofii przyrody, kosmologii i astrofizyki, matematyki, medycyny, nauk o Ziemi oraz prawa. Tradycja przyznawania nagrody im. Mikołaja Kopernika sięga aż do roku 1873, kiedy to gmina miasta Krakowa ustanowiła fundację imienia astronoma, jednak przyznawanie tych nagród przerwała II wojna światowa.

Więcej informacji nt. tegorocznych laureatów nagrody naukowej im. Mikołaja Kopernika znajdą Państwo pod linkiem. Publikację można zakupić na stronie wydawnictwa Scholar.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Bądź na bieżąco z DZP