Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Marcin Matczak laureatem Nagrody naukowej Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN

09.12.2020

Prof. Marcin Matczak, Partner w naszej kancelarii, otrzymał prestiżową Nagrodę naukową Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN w dziedzinie prawa im. Leona Petrażyckiego, za książkę „Imperium tekstu. Prawo jako postulowanie i urzeczywistnienie świata możliwego”.

Książka ta, jak czytamy w recenzji prof. Andrzeja Batora „dowodzi, że o trudnych problemach można pisać w sposób jasny i komunikatywny. W połączeniu z rozległą wiedzą autora, nie tylko teoretycznoprawną, ale również filozoficzną, oraz polemicznymi inklinacjami daje to pracę wielowątkową, i choć problemowo niełatwą, to jednak taką, którą z satysfakcją się czyta – która swoją dyskursywnością i oryginalnością formułowanych poglądów po prostu czytającego wciąga. Ponadto czytelnik ma przekonanie, że jest to praca ważna, poznawczo doniosła nie tylko z punktu widzenia osiągnięć polskiej teorii i filozofii prawa”.

Nagrody naukowe Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN przyznawane są za wybitne i twórcze prace naukowe opublikowane nie wcześniej niż w ciągu 4 lat poprzedzających przyznanie nagrody. W tegorocznej edycji przyznano nagrody w następujących dziedzinach:  prawa im. Leona Petrażyckiego, historii im. Joachima Lelewela, literatury i filologii im. Aleksandra Brücknera, językoznawstwa im. Kazimierza Nitscha oraz nauk politycznych.

Więcej informacji nt. tegorocznych laureatów Nagrody naukowej Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN znajdą Państwo pod linkiem. Publikację można zakupić na stronie wydawnictwa Scholar.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi i wszystkim laureatom!

Bądź na bieżąco z DZP