Więcej niż prawo?

Wernisaż prac ukraińskich artystek i aukcja na rzecz Ukrainy

Wernisaż prac ukraińskich artystek i aukcja na rzecz Ukrainy

09.06.2022

Budowanie wrażliwej na drugiego człowieka wspólnoty poprzez sztukę, ma teraz szczególny wymiar i niebagatelne znaczenie.

Niejednokrotnie już nasza społeczność, nasi klienci i partnerzy w biznesie, udowadniali, jak wiele można osiągnąć we wspólnym działaniu. Dlatego, z uwagi na sytuację za naszą wschodnią granicą, widząc ogrom potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed naszym sąsiadem, nie mogliśmy pozostać obojętni.

Chcieliśmy nie tylko wesprzeć finansowo potrzebujących, ale także przybliżając szerszej publiczności sztukę ukraińskich artystek, przekuć to działanie w pozytywne doświadczenie.

Dlatego 9 czerwca, dzięki gościnności hotelu AC Hotel by Marriott Wrocław, zorganizowaliśmy wernisaż prac ukraińskich artystek: Natalii Kuchabskiej, Anny Kuchabskiej oraz Nadii Ostafijczuk. Wydarzeniu towarzyszyła aukcja prac, z której część dochodu artystki zdecydowały się przekazać na cele Armii Ukraińskiej.

Na licytacji oprócz obrazów można było także zawalczyć o przekazane przez Oskara Ziętę - twórcę jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali - rzeźby w kształcie serc w kolorach flagi ukraińskiej.

Gościem honorowym wydarzenia był wieloletni prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, który od lat wspiera Ukrainę od ponad dekady jest Senatorem Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

Wszystkich zgromadzonych we Wrocławiu gości w imieniu kancelarii powitali Anna Partyka-Opiela, Partner i inicjatorka wernisażu oraz Józef Palinka, Partner DZP.

O artystkach:

Natalia Kuchabska

W swoich pracach lubi eksperymentować, tworząc autorskie techniki graficzne. Łączy różne materiały i style. Stara się przekazać widzom swoją wizję świata, pozostawiając im jednocześnie możliwość emocjonalnego odbioru niejednoznacznej kompozycji. Natalia jest współzałożycielką szkoły artystycznej ARTICUS oraz koordynatorką ukraińskiego oddziału Międzynarodowego Towarzystwa Akwarelistów IWS Ukraina we Lwowie. Jest też członkinią Związku Artystów Ukrainy, Związku Projektantów Ukrainy oraz Mondial Art Academia (Francja).

Anna Kuchabska

Portrecistka. W swoich pracach najczęściej wykorzystuje akwarele, olej i akryl. Poszukuje różnych środków wyrazu. Jednym z ulubionych gatunków Anny jest portret, którym stara się oddać psychologiczny obraz natury człowieka, jego siłę i doświadczenie. Maluje także pejzaże, martwą naturę oraz prowadzi twórcze badania w zakresie malarstwa asocjacyjnego i abstrakcyjnego. Jest członkinią Związku Artystów Ukrainy, Związku Projektantów Ukrainy, Mondial Art Academia (Francja).

Nadia Ostafijczuk

Plakacistka, dla której rysowanie jest dzieleniem się wizją otaczającego ją świata i próbą interpretacji bieżących wydarzeń. Poprzez sztukę stara się zainspirować odbiorcę, skłonić do otwarcia na nowe, nieoczywiste emocje. W pracach wykorzystuje akwarele, akryl, farby olejne. Nie obce są jej także techniki cyfrowe. Jej prace były eksponowane na międzynarodowych festiwali akwareli.

 

Bądź na bieżąco z DZP