Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Zaangażowanie DZP w ramach konkursu Mother and Child Startup Challenge

28.10.2022

Mother and Child Sturtup Challenge to pierwszy projekt w Polsce i jeden z nielicznych w Europie, który łączy potrzeby i możliwości publicznej służby zdrowia z potencjałem nowoczesnych technologii medycznych oraz innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia. Konkurs, którego patronem jest DZP, wyłoni startupy rewolucjonizujące jakość leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Projekty te będą miały szansę zostać wdrożone w 5 polskich szpitalach: w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Olsztynie.

Konkurs skierowany jest do startupów i podmiotów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki, farmakoterapii i technologii teleinformacyjnych).

Inicjatywa pozwala także zdefiniować mapę potrzeb startupów i twórców technologii związaną z efektywnym rozwojem produktu i wdrożeniem w warunkach szpitalnych.

Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez grono ekspertów, które wybierze 10 laureatów i wskaże topowego innowatora branży medtech, którego projekt zostanie wdrożony. Jednym z członków Rady Programowej I edycji konkursu został Michał Czarnuch, Partner w Praktyce Life Sciences. Dr Paweł Kaźmierczyk, Szef zespołu Healthcare, zasiądzie w jury MCSC. 

Celem konkursu jest promocja współpracy startupów z publicznym sektorem ochrony zdrowia, która pozwoli pacjentom, szpitalom i startupom efektywniej wykorzystywać rozwój technologii i jej implementację w systemie.

Zgłoszenia można składać do 28 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu.

 

 

Bądź na bieżąco z DZP