Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Clean Energy Tool – DZP aktualizuje polską część narzędzia o OZE

21.06.2024

Wraz z zeszłorocznymi nowelizacjami ustawy o OZE i prawa energetycznego oraz nowymi przepisami dotyczącymi biogazu, polski krajobraz energii odnawialnej przeszedł znaczące zmiany, a kolejne są oczekiwane. Nowelizacja przepisów dotyczących farm wiatrowych, aktualizacja prawa atomowego i nowe przepisy dotyczące wodoru mają zostać wprowadzone w tym roku i w nadchodzących latach. W związku z tym kancelaria DZP ma przyjemność ogłosić, że niedawno zaktualizowała informacje na temat Polski w narzędziu Clean Energy Tool kancelarii Simmons & Simmons.

Ta ważna aktualizacja obejmuje nowe informacje, które odzwierciedlają zmiany wprowadzone w 2023 r. do polskiego prawa energetycznego, mające znacznie zwiększyć wykorzystanie możliwości związanych z energią odnawialną. Znacząca liberalizacja przepisów dotyczących linii bezpośrednich łączących wytwórców z konsumentami zdywersyfikowała opcje dotyczące korporacyjnych umów PPA, umożliwiając deweloperom i odbiorcom przezwyciężenie ograniczeń sieci i uzyskanie skutecznego dostępu do energii odnawialnej.

Od chwili jej wprowadzenia pod koniec 2020 r. polska część Clean Energy Tool stanowi kompleksowy przewodnik dla interesariuszy w sektorze czystej energii, który może przyczynić się do  przeprowadzenia ambitnej transformacji energetycznej. Najnowszy wkład DZP zapewnia, że narzędzie pozostaje najnowocześniejszym zasobem, dostarczającym ustandaryzowanych, szczegółowych informacji prawnych, regulacyjnych i rynkowych. Podane informacje obejmują kluczowe obszary, takie jak nabywanie gruntów, pozwolenia środowiskowe, strumienie przychodów, przyłączenie do sieci, spory, podatki, strukturyzacja i finanse. Praktyka Infrastruktury i Energetyki DZP posiada wiedzę i doświadczenie potrzebne, aby zapewnić inwestorom i deweloperom dane niezbędne do skutecznego funkcjonowania w polskim sektorze czystej energii.

Praktyka Infrastruktury i Energetyki DZP, kierowana przez Partnera Marcina Krakowiaka, z dumą współtworzy Clean Energy Tool – unikalne źródło danych obejmujące funkcję porównywania jurysdykcji, która obejmuje około 70 jurysdykcji na całym świecie. Ponieważ sektor czystej energii nadal szybko ewoluuje, narzędzie to stanowi niezbędny zasób dla klientów poszukujących najbardziej aktualnych i kompleksowych dostępnych informacji.

Dalsze informacje na temat Clean Energy Tool znaleźć można na jego stronie Clean Energy Tool.

Bądź na bieżąco z DZP