Marcin Krakowiak

Partner

vcard marcin.krakowiak@dzp.pl
 • Kieruje największym w Polsce zespołem ekspertów prawnych w zakresie infrastruktury i energetyki.
 • Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych i transportowych, w tym inwestycjach typu greenfield oraz w przejęciach istniejących przedsięwzięć.
 • Doradza głównie klientom z branży produkcji przemysłowej, energetycznej, kolejowej, drogowej i lotniczej, budowlanej, gospodarki odpadami, wodnej, branż użyteczności publicznej oraz infrastrukturalnych funduszy typu private equity.
 • Jest doradcą zarówno na rzecz sektora prywatnego, jak i publicznego w zakresie strukturyzowania i zarządzania ryzykiem projektu, formułowania i negocjacji kontraktów oraz rozwiązywania sporów.
 • Angażuje się w realizację skomplikowanych przedsięwzięć, również międzynarodowych, w tym sektorowych transakcji fuzji i przejęć (M&A) oraz realizowanych w ramach szeroko pojętego partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), w tym koncesji na roboty budowlane lub usługi.
 • Doradza przy przedsięwzięciach współfinansowanych ze środków UE lub inną pomocą publiczną, w procesach projektowo-budowlanych i postępowaniach z zakresu zamówień publicznych.
 • Odpowiada za koordynację obsługi klientów z Chin i Japonii.
 • Współpracuje z organami rządowymi i samorządowymi w Polsce.
 • Współzałożyciel organizacji publicznych zrzeszających inwestorów z Japonii.
 • Jest uczestnikiem szeregu inicjatyw na szczeblu organizacji rządowych lub innych publicznych propagujących rozwój współpracy gospodarczej między Chinami a Polską.
 • Uczestnik prac legislacyjnych i strategicznych dotyczących rozwoju sektora transportowego.
 • Prelegent na wielu konferencjach dotyczących bezpośrednich inwestycji zagranicznych, fuzji i przejęć, PPP, koncesji oraz transportu.
 • Przedstawiciel DZP na forum Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.
 • Członek International Bar Association.
 • Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

artykuły powiązane

VII edycja Kongresu Kolejowego - Warszawa 2017

23.11.2017

23 listopada w Warszawie odbędzie się VII edycja Kongresu Kolejowego, którego DZP jest partnerem merytorycznym. W spotkaniu udział wezmą Marcin Krakowiak i Anna Glapa.

cały tekst

III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy

19.10.2017

W dniach 19-20 października odbędzie się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, gdzie tematem przewodnim będzie "Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości".

cały tekst

XIV Kongres Nowego Przemysłu 2017

11.10.2017

11-12 października w Warszawie, w Hotelu Sheraton, odbędzie się Kongres Nowego Przemysłu - kolejna edycja ważnego wydarzenia dla sektora energetycznego w Polsce.

cały tekst

DZP na EKG 2017 | Kolejna udana edycja już za nami

15.05.2017

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy był dla DZP bardzo satysfakcjonujący. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

cały tekst

IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017

10.05.2017

W dniach 10-12 maja odbędzie się IX Europejski Kongres Gospodarczy stanowiący trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 8000 gości z Polski, krajów europejskich oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

Konferencja "IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim"

20.04.2017

20 kwietnia odbędzie się konferencja pt. "IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym". W spotkaniu weźmie udział Marcin Krakowiak i Anna Glapa.

cały tekst

Europejskie Forum Taborowe w Warszawie

15.03.2017

Zapraszamy na Europejskie Forum Taborowe. Organizatorem jest TOR konferencje, a Partnerem nasza kancelaria. W spotkaniu udział wezmą Marcin Krakowiak i Krzysztof Fliszkiewicz.

cały tekst

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa: DZP Doradcą Roku

09.02.2017

Po raz drugi wręczono Diamenty Infrastruktury i Budownictwa. DZP otrzymało nagrodę "Doradca Roku". Nagrody przyznawane są za osiągnięcia w branży infrastruktury i budownictwa.

cały tekst

XVII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy

11.01.2017

W dniach 11-12 stycznia serdecznie zapraszamy Państwa na XVII edycję Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, którego jesteśmy Partnerem.

cały tekst

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2016

05.12.2016

5 grudnia odbędzie się 2. edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2016, którego DZP jest Partnerem. W spotkaniu wezmą też udział nasi eksperci.

cały tekst

Kolejna edycja Kongresu Kolejowego w Gdańsku

22.11.2016

W dniach 22- 23 listopada odbędzie się VI Kongres Kolejowy. Nasza kancelaria jest Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia a Marcin Krakowiak i Anna Glapa wezmą w nim udział.

cały tekst

Kolejna edycja Kongresu Nowego Przemysłu

19.10.2016

W dniach 19-20 października odbędzie się XIII Kongres Nowego Przemysłu. W centrum debaty znajdzie się energia. Dyskusja będzie toczyła się wokół wspólnej polityki energetycznej UE.

cały tekst

IV Międzynarodowy Kongres Morski

08.06.2016

W dniach 8-10 czerwca w Szczecinie odbywać się będzie Międzynarodowy Kongres Morski, którego jesteśmy Partnerem Merytorycznym. W wydarzeniu wezmą udział nasi eksperci.

cały tekst

DZP | EKG 2016 | Kolejna udana edycja już za nami

30.05.2016

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była dla DZP bardzo satysfakcjonująca. Ponownie mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie istotne dla rozwoju polskiej gospodarki.

cały tekst

EKG 2016: Prognozy dla polskiego węgla

24.05.2016

Uczestnicy panelu "Energetyka oparta na węglu - co dalej?": udział węgla w produkcji energii będzie malał, ale mariaż pomiędzy energetyką a górnictwem może przynieść określone korzyści.

cały tekst

VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

18.05.2016

W dniach 18-20 maja odbędzie się VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, którego ponownie jesteśmy partnerem.

cały tekst

Benchmarking Public Procurement 2016

30.03.2016

Assessing public procurement systems in 77 economies all over the world - the World Bank Report includes the Polish perspective with i.e. DZP law firm 's lawyers insight.

cały tekst

DZP z Bankiem Światowym analizują zamówienia publiczne

23.10.2015

Informujemy, że 19 października Bank Światowy opublikował raport pt."Benchmarking Public Procurement 2016", którego współautorami są eksperci Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

cały tekst

Debata "Go Global Go China 2015"

29.05.2015

29 maja w Warszawie odbędzie się debata "Go Global Go China 2015". W panelu "Biznes w Chinach. Jak wejść i zostać na największym rynku świata" udział weźmie Marcin Krakowiak, Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

cały tekst

Marcin Krakowiak o tym, jak dobrze doradzać klientowi kancelarii

05.05.2015

O ile kiedyś prawnicy musieli uczyć się tylko prawa, to dziś powinni mieć odpowiednią wiedzę na temat branży, którą się zajmują.

cały tekst

Poland: Golden goals

17.03.2014

Local and international firms are scrapping for work in Europe’s ‘golden boy’. But the market is not without its risks, including from neighbour Ukraine.

cały tekst

Gminy, które nie zdążą z przetargami śmieciowymi muszą liczyć się z KIO

15.05.2013

Jak wynika z kwietniowych danych ministerstwa środowiska, tylko niewiele ponad 10 proc. z 2,5 tys. polskich gmin wyłoniło w przetargu firmę odbierającą śmieci od mieszkańców.

cały tekst

V Europejski Kongres Gospodarczy

13.05.2013

W dniach 13-15 maja w Katowicach będzie miał miejsce V Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria po raz pierwszy jest Partnerem tego wydarzenia. 

cały tekst

Dlaczego w Poznaniu się udało

16.04.2013

Inwestycje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce mogą się powieść – zauważają prawnicy z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

cały tekst

Angielskie tłumaczenie "Prawa zamówień publicznych" dostępne na rynku

15.01.2013

Pojawiło się tłumaczenie Prawa zamówień publicznych, Ustawy o partnerstwie publiczno-prawnym oraz Ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi, przygotowane przez ekspertów z naszej kancelarii we współpracy z wydawnictwem C.H. Beck.

cały tekst

Marcin Krakowiak Członkiem Rady Fundacji Centrum PPP

01.10.2009

Informujemy, że 1 października Rada Fundacji Centrum PPP na wniosek Zarządu Fundacji Centrum PPP powołała jednogłośnie mec. Marcina Krakowiaka na Członka Rady Fundacji.

cały tekst

Marcin Krakowiak nowym Członkiem Zarządu PPCC

11.03.2009

Mec. Marcin Krakowiak został oficjalnie wybrany na nowego Członka Zarządu Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej. Funkcję tą będzie pełnił przez okres 2 lat.  

cały tekst