Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

SSE Holding przejmuje producenta materiałów wybuchowych

30.09.2016

Autorzy:
Julita Zimoch-Tuchołka
Dr Joanna Schubel

Pod koniec sierpnia szwajcarski SSE Holding Ltd. przejął część cywilnych przedsiębiorstw należących do multikorporacji Orica Limited. Kupione zakłady znajdują się w Niemczech, Polsce, Czechach oraz na Słowacji. Wspólnie z kancelariami ze Szwajcarii, Niemiec, Czech i Słowacji, kancelaria DZP wspierała SSE w polskiej części tego międzynarodowego projektu.

Klientowi doradzały prawniczki z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i PrzejęćJulita Zimoch-Tuchołka oraz Joanna Schubel. Zgodnie z tym co ogłosił Daniel Antille, CEO SSE, przejęcie idealnie wpasowuje się w strategię rozwoju SSE w Europie Środkowej i stanowi strategiczny krok dla grupy, dodając około 45 mln EUR w ich sprzedaży. DZP zawsze chętnie uczestniczy w takich projektach. Zależy nam bowiem nie tylko na tym, aby klienci realizowali transakcje bezpieczne pod względem prawnym, ale także na tym, aby rezultaty ich działań zwiększały ich potencjał i skalę ich obecności na rynkach, opowiada Joanna Schubel, doradzająca przy polskiej części transakcji.

Societé Suisse des Explosifs, którym zarządza SSE Holding, jest międzynarodową grupą przemysłową, od ponad 120 lat produkującą i sprzedającą produkty i usługi w dziedzinach cywilnych materiałów wybuchowych.

Orica Limited jest największym dostawcą komercyjnych materiałów wybuchowych i systemów wybuchowych dla przemysłu wydobywczego i infrastrukturalnego.

Bądź na bieżąco z DZP