Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

USP Zdrowie kupiło polsko-szwedzką Grupę Naturell

18.07.2016

Na początku lipca, działająca na rynku OTC i suplementów diety Grupa USP Zdrowie, przejęła 100% akcji polsko-szwedzkiej Grupy Naturell. Transakcja ta wskazuje na potencjał siły polskich spółek farmaceutycznych, które wchodzą na bardzo rozwinięte i zaawansowane rynki, takie jak rynek nordycki. Inwestycja pozwoli USP Zdrowie znacząco zwiększyć udział w ciągle rosnącym rynku suplementów diety w Polsce. Takie, wyjątkowo wymagające kierunki zagranicznej ekspansji polskich przedsiębiorców do niedawna były rzadkością, obecnie jednak obserwujemy je coraz częściej.

DZP było głównym doradcą i podmiotem koordynującym polsko-szwedzki zespół prawników, doradców podatkowych i finansowych, oraz odpowiadało za prawną stronę transakcji.

Klientowi doradzał zespół prawników: Bartosz Marcinkowski, Marcin Kuliński i Magdalena Purol (aspekty korporacyjne), Tomasz Kaczyński, Michał Tracz i Sabina Sztaba (aspekty regulacyjne i prawa farmaceutycznego) oraz Jarosław Konecko (kwestie własności intelektualnej).

Doradztwo dla Grupy USP Zdrowie było realizowane w ramach projektu DZP Go Global, który ma na celu pomoc polskim przedsiębiorcom zainteresowanym inwestycjami za granicą. Nasza wiedza, doświadczenie i rozległe międzynarodowe kontakty dobrze służą przedsiębiorcom, a sukces naszych klientów staje się naszym sukcesem. Cieszy nas zwłaszcza coraz intensywniejsza ekspansja na rynkach, które do niedawna pozostawały praktycznie całkowicie niedostępne dla polskich przedsiębiorców – powiedział Bartosz Marcinkowski, który z ramienia DZP kieruje projektem DZP Go Global.  

USP Zdrowie jest jedną z większych polskich firm, specjalizujących się w produktach bez recepty. Jeśli USP Zdrowie utrzyma sprzedaż przejętych produktów szwedzkiej spółki, może stać się "numerem 3" na rynku suplementów w kanale aptecznym.

To oczywiście nie pierwsza transakcja DZP na rynku suplementów – rok temu doradzaliśmy w ramach działającej w DZP multidyscyplinarnej grupy prawników zajmujących się prawem farmaceutycznym i M&A – przy sprzedaży Sequoii na rzecz Maspex - https://www.dzp.pl/aktualnosci-prawne/1958-dzp-doradza-wlascicielom-firmy-farmaceutycznej-przy-polaczeniu-z-liderem-na-rynku-fmcg.

Bądź na bieżąco z DZP